Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Kraj pořídí moderní vybavení pro znojemskou nemocnici za 150 milionů

Kraj pořídí moderní vybavení pro znojemskou nemocnici za 150 milionů

Znojmo, 10. února 2022 - Celkem 266 nových lůžek, 153 moderních přístrojů a 148 zdravotnických pomůcek. Kraj přikročí k modernizaci vybavení pracovišť znojemské nemocnice, která navazují na urgentní příjem. Záměr schválili krajští radní 9. února. „Jde nám o další zlepšení a zrychlení péče o pacienty, které záchranáři do nemocnice přivezou. Potřebujeme na Znojemsku obnovit zastaralé přístroje, lůžka a další pomůcky především na odděleních spojených s urgentním příjmem za zhruba 150 milionů korun. K modernizaci vybavení nemocnice chceme využít evropské peníze,“ říká hejtman Jan Grolich.

operacni sal nemocnice znojmo

 

Podrobnosti přidává radní pro oblast zdravotnictví Jiří Kasala. „Naším cílem je plynulé přebírání pacientů od zdravotnické záchranné služby a jejich řádné zajištění tak, aby pacienti příjmové místo co nejrychleji opouštěli a uvolňovali jej nově příchozím,“ uvedl radní Kasala.

Jak konstatuje radní pro oblast investic Vladimír Šmerda, téměř celou částku uhradí dotace Evropské unie. „Bez několika tisíc korun bude téměř vše – tedy konkrétně 149,63 milionu korun – hrazeno dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, iniciativy ReactEU. Jedná se o mimořádné finanční prostředky, které Česká republika obdržela od Evropské unie za účelem snížení dopadů pandemie covid-19 v rámci programového období 2014 - 2020. Uvedený projekt nám tak umožní i vznik nových lůžek pro pacienty s covidem, kteří potřebují napojení na kyslík nebo plicní ventilaci,“ potvrdil krajský radní Šmerda.

Dovybavení vybraných pracovišť nemocnice navazujících na urgentní příjem se tak bude týkat: operačních sálů, gynekologicko-porodnického oddělení, chirurgického oddělení včetně chirurgické JIP, lůžkového oddělení ARO, laboratoří, plicního oddělení, oddělení radiologie a zobrazovacích metod a interního oddělení včetně interní JIP.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci