Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Kraj rozešle přes 34 milionů na platy zdravotnických pracovníků

Kraj rozešle přes 34 milionů na platy zdravotnických pracovníků

sestricka doktor doktorkaBrno, 26. září 2017 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 21. září schválilo poskytnutí dotací v celkové výši 34,4 milionu korun vybraným zdravotnickým nelékařským pracovníkům. Dotace budou rozděleny pracovníkům celkem 22 poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče, kteří mají sídlo v Jihomoravském kraji. Mezi nimi je 13 příspěvkových organizací zřízených Jihomoravským krajem v oblasti zdravotnictví.

Ve smlouvách s jednotlivými poskytovateli je stanovena závazná podmínka, která ukládá, že finance musí být využity výhradně na platy zdravotnických nelékařských pracovníků ve třísměnném nebo nepřetržitém provozu.

„Tyto finance jdou na zvýšení platů sester ve třísměnném nebo nepřetržitém provozu za období od července do prosince roku 2017. Finanční prostředky máme k dispozici, nyní budou uzavřeny smlouvy s jednotlivými poskytovateli služeb a v horizontu několika týdnů jim budou peníze zaslány na účet. Dotační program bude možné čerpat do konce roku 2017, od ledna příštího roku by navýšení mělas pokrýt úhradová vyhláška,“ řekl radní Jihomoravského kraje pro zdravotnictví Igor Chlup.

Příjemci dotace se zavazují poskytnutou dotaci použít výhradně na zvýšení zvláštního příplatku k platu nebo analogické zvýšení mzdy, a to pouze v případě, pokud byl příslušnému zaměstnanci navýšen zvláštní příplatek k platu nebo analogicky zvýšena mzda o nejméně 2 000 Kč hrubého měsíčně. V Jihomoravském kraji se jedná o přibližně 2 900 zdravotnických pracovníků.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce