Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Krajský projekt dětské léčebny v Ostrově u Macochy sbírá ocenění

Krajský projekt dětské léčebny v Ostrově u Macochy sbírá ocenění

Brno, 6. prosince 2021 - Projekt Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy získal v rámci prestižní soutěže Procura+ 2021 oceňující inovativní a udržitelné přístupy k veřejným zakázkám na evropské úrovni pro Jihomoravský kraj Čestné uznání v kategorii Udržitelná veřejná zakázka. Odborná porota ocenila zejména unikátní způsob zadávání veřejné zakázky, který dodavatelům nabídl dostatek prostoru k tomu, aby mohli nabídnout inovativní a udržitelné řešení.

200615 DLOM jaro nahled

 

„Jihomoravský kraj při zadávání veřejných zakázek zohledňuje kromě ekonomických ukazatelů i ukazatele společenské a environmentální a klade důraz na férová a udržitelná řešení. Je skvělé, že projekt Dětské léčebny zaujal experty z organizací ICLEI, OECD a Evropské komise a dává tak výrazný impuls dalšímu rozvoji strategického a odpovědného přístupu k veřejným zakázkám v celé České republice,“ uvedl v reakci na úspěch projektu hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Mezi přednostmi projektu byl dále zmíněn důraz na vytvoření příjemného prostředí léčebny, cirkularitu a energetickou efektivitu projektu a férové podmínky v dodavatelském řetězci. „Kromě neobvyklé léčebné metody, která jako přírodní zdroj využívá specifické klima krasové Císařské jeskyně, nabídne léčebna více než sedmdesátce dětských klientů ubytování, stravování, vzdělávání, rehabilitaci či bohaté venkovní vyžití,“ přidává podrobnosti radní Vladimír Šmerda.

Stavební práce byly zahájeny letos v červnu, dokončeny by měly být v příštím roce a od začátku roku 2023 začne nová léčebna poskytovat své služby.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci