Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Kyjovská nemocnice propustila již třetího opilého zdravotníka za rok

Kyjovská nemocnice propustila již třetího opilého zdravotníka za rok

Kyjov, 24. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Vedení nemocnice v Kyjově na Hodonínsku propustilo dalšího zaměstnance, který přišel do služby opilý. Bez bližších podrobností to v úterý řekl ředitel největší mimobrněnské kliniky na jižní Moravě Josef Pejchl.

nemocnice-chodba-rozmazana250

Podrobnosti k případu prozatím nemocnice nebude podle Pejchla kvůli probíhajícímu vyšetřování zveřejňovat. Během jednoho roku se již jedná o třetí případ opilého zdravotníka, který byl ve službě pod vlivem alkoholu. O místo tak přišel primář chirurgického oddělení Jan Smetka a anesteziolog Tomáš Slanina.

"Byl jsem ve vedoucích funkcích v několika zdravotních zařízeních. Ale v životě jsem nemusel propustit během roku tři zaměstnance z důvodu alkoholu na pracovišti," řekl Pejchl s tím, že v žádném případě není možné alkohol u zdravotníků tolerovat. "To, co je jinde trestné, v Kyjově se dlouho tolerovalo. Žádný z ředitelů nemocnice v Jihomoravském kraji ani v České republice přitom nezažil podobnou situaci, aby musel opakovaně řešit alkohol na pracovišti a rozkrývat krádeže léků," dodal Pejchl.

Pro ředitele je incident s opilým zdravotníkem zřejmě posledním, na konci ledna totiž z nemocnice odchází. Místo něj jmenuje krajský úřad do vedení špitálu krizového manažera, který bude mít za úkol situaci v problémovém zdravotnickém zařízení i tisíci zaměstnancích stabilizovat.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript