Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Letovická nemocnice představila další dvě opravená oddělení

Letovická nemocnice představila další dvě opravená oddělení

Letovice, 30. června 2023 - Lepší komfort pro pacienty i pro personál zdravotnického zařízení – v Nemocnici Letovice 29. června) slavnostně otevřeli nově zrekonstruované prostory. Radikálních úprav doznala konkrétně lůžková oddělení B a C následné péče. „Tato oddělení už rekonstrukci opravdu potřebovala. Zvyšuje se komfort jak pro pacienty, tak pro personál v zázemí. Práce vyšly celkem na 35,6 milionů a kraj nemocnici přispěl 28 milionů,“ řekl hejtman Jan Grolich.

nemocnice letovice rekonstrukce-jmk

 

Ve 2. a 3. podlaží nemocnice došlo ke kompletní výměně oken, rekonstruovaly se veškeré omítky, podlahy a rozvody. Bezpečnost zařízení se zvýšila vybudováním chráněných únikových cest. „Co se týká zvýšení komfortu, na šesti pokojích jsme vestavěli vlastní sociální zařízení. Pokoje jsou také vybavené nástěnnými rampami. Obnovilo se vnitřní vybavení – nové konzolové vany umožňují koupel částečně mobilních a také imobilních pacientů. Na odděleních přibyly nové sklady a čisticí místnosti a také sociální zařízení pro personál. Nově jsme pořídili klimatizaci do prostor tělocvičny rehabilitace a do sesteren,“ popsal další podrobnosti krajský radní pro oblast zdravotnictví Karel Podzimek.

Vstřícnost k opravám ocenil radní pro investice Vladimír Šmerda. „Stavbu jsme zahájili v říjnu minulého roku. Po celou dobu byla rekonstrukce prováděna za částečného provozu obou oddělení, což bylo velmi náročné jak provozně pro Nemocnici Letovice, tak realizačně pro zhotovitele stavby,“ konstatoval radní Šmerda.

Původní kapacitu letovické nemocnice provedená rekonstrukce nezměnila – zůstává celkem 134 lůžek, z toho 120 lůžek pro poskytování následné lůžkové péče a 14 lůžek pro poskytování sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci