Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Neurologie a ORL ve vyškovské nemocnici čeká modernizace za sto milionů

Neurologie a ORL ve vyškovské nemocnici čeká modernizace za sto milionů

nemocnice vyskov orlVyškov, 10. října 2018 – Moderních budov pro oddělení ORL a neurologie se dočká vyškovská nemocnice. Do rekonstrukce těchto prostor investuje kraje ze svého rozpočtu celkem 105,5 milionu korun. Jihomoravský kraj hodlá tuto investici realizovat do konce léta 2020.

„Původní představa byla, že tato rekonstrukce bude částečně hrazena z dotace Ministerstva zdravotnictví ČR. I přesto, že tento záměr nevyšel, kraj se rozhodl najít na modernizaci finance ve vlastním rozpočtu. Cílem je, aby tyto prostory, které budou sloužit k poskytování odborné ambulantní a lůžkové péče, odpovídaly současným evropským standardům a trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče a vyhovovaly nárokům na moderní zdravotnické pracoviště,“ řekla k investici náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce a modernizace lůžkových oddělení neurologie ve 2.NP a 3.NP budovy B a přesun centra léčebné rehabilitace z budovy C do budovy B, a to konkrétně do 1.NP a části 1.PP. Dojde tím ke koncentraci veškerých pracovišť iktového centra, takže bude možno optimalizovat logistiku příjmu a transportu pacientů.

Pracoviště oddělení otorhinolaryngologie, bude proto přesunuto z budovy B do 3.NP budovy C, kde bude moci pro své zákroky využívat moderního zázemí operačního sálu gynekologicko-porodnického oddělení. V rámci investice vzniknou nové venkovní sítě technické infrastruktury a nezbytné úpravy přilehlých venkovních ploch.