Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Obnova seniorského centra v Hodoníně si vyžádá přes půl miliardy

Obnova seniorského centra v Hodoníně si vyžádá přes půl miliardy

Brno, 15. srpna 2021 - Na více než půl miliardy korun jsou odhadovány náklady na opravy a znovuobnovení činnosti hodonínského S-centra, které v červnu poškodilo ničivé tornádo. Zahájení přípravy investiční akce odsouhlasili krajští radní. Jak uvedla radní Jana Leitnerová, obnova centra do podoby, ve které by mohlo opět sloužit seniorům, si vyžádá celkem zhruba 513 milionů korun. Kraj přitom hodlá při financování oprav v maximální možné míře použít dotace.

ruka senior domov duchodcu

 

„Tornádo bohužel nezasáhlo jen obálku hlavní budovy, ale došlo i k zatečení a poškození vnitřních prostor a také technologií. V rámci navrhovaných úprav tak musíme řešit i opravy vnějších a vnitřních povrchů. Zachována tak vlastně zůstane pouze hrubá stavba objektu. Tornádo také poškodilo objekty kolem hlavní budovy - tedy garáže i zahradní stavby,“ vypočítává míru poškození krajská radní Jana Leitnerová.

Jak následně dodává radní, při rekonstrukci budovy dojde současně k její zásadní modernizaci, tak aby vyhovovala všem standardům a požadavkům provozu. „S ohledem na to, že zařízení využívají převážně imobilní klienti, je potřeba řešit úpravu prostor jednotlivých pokojů. A to včetně koupelen, které umožní klientům i personálu pohodlné využití. Hodláme vybudovat také další evakuační výtahy, ale i výtah pro klienty a personál, také vyřešit transport prádla, jídla a odpadů, aby nedocházelo k jejich křížení,“ konstatuje Jana Leitnerová.

Dokončení rekonstrukce a obnovení provozu S-centra kraj předběžně stanovil na duben 2024.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci