"Kraj se bude na financování pohotovostí spolupodílet příspěvky na provoz," řekl Hašek s tím, že v místech, kde není krajská nemocnice, budou pohotovost zajišťovat smluvní zařízení - například v Boskovicích. Kraj přitom podle něj splní podmínku, aby 60 procent území spádové oblasti pohotovosti bylo dostupné běžnými dopravními prostředky do 60 minut.
V Kyjově, Veselí nad Moravou, Ivančicích, Blansku, Tišnově a Hustopečích, kde až dosud pohotovosti fungovaly rovněž, nabídl kraj místním samosprávám pohotovost dále zajišťovat v režimu vícezdrojového financování, s půlmilionovou dotací z krajského rozpočtu a z rozpočtu tamních radnic. "Podmínkou dotace je zajištění minimální ordinační doby pohotovosti pro dospělé v pracovní dny od 17 do 22 hodin a v nepracovní dny od 8 do 20 hodin," řekl krajský zdravotní rada Oldřich Ryšavý. Této možnosti podle něj chtějí využít města Hustopeče, Kyjov, Blansko, Ivančice a Tišnov. "Zmíněným samosprávám proto poskytneme půl milionu korun z krajského rozpočtu," dodal zdravotní rada.
Zubní pohotovost v příštím roce zajistí lékaři podle místních podmínek jednotlivých okresů - podílet se na ní může Česká stomatologická komora, nemocnice nebo jiné nestátní zdravotnické zařízení. Službu ohledání zemřelých zajistí jedno zařízení v každém okrese.
Návštěvní službu nebudou podle Ryšavého lékaři v příštím roce při pohotovosti poskytovat.