Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Vyškovská nemocnice slaví 70 let, rozšíří se o Centrum přirozeného porodu

Vyškovská nemocnice slaví 70 let, rozšíří se o Centrum přirozeného porodu

Vyškov, 27. října 2021 - Dveře svých ordinací pacientům poprvé otevřeli v roce 1951. Letos si lékaři a personál vyškovské nemocnice připomínají 70. výročí od jejího založení. Slavnostního setkání se 25. října zúčastnil i jihomoravský hejtman Jan Grolich. Nemocnice je součástí základní sítě zdravotnických zařízení Jihomoravského kraje. „Nemocnice není jen instituce. Je to živý organismus, ke kterému vzhlíží veřejnost a za který společně dýchají lékaři a personál. Je zařízením, které pozvedá prestiž daného města i regionu a vytváří pocit bezpečí pro obyvatele při jejich eventuálních zdravotních problémech,“ vyzdvihl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

nemocnice vyskov archivni fotografie

 

Za posledních deset let se podařilo zdravotnické zázemí výrazně zmodernizovat a zpříjemnit tak prostředí pro poskytování preventivní, diagnostické i ošetřovatelské péče pro pacienty. Ze stavebních a přístrojových investic se dá zmínit třeba dobudování neurologické jednotky intenzivní péče, stavba iktového centra, revitalizace lékárny nebo Centra následné péče.

„Za dobu existence nemocnice zaznamenala společnost i medicína obrovský pokrok, který ovlivnil i rozvoj a modernizaci našeho zařízení. Všem, kteří v nemocnici kdy pracovali a pomáhali ji budovat, bych rád poděkoval za jejich profesionální úsilí, nasazení a každodenní nelehkou práci, mnohdy nad rámec svých povinností,“ uvedl ředitel Zdeněk Horák.

Do vyškovské porodnice se často sjíždí maminky z širokého okolí i zahraničí toužící po přirozeném porodu. Aby se jim přání nastávajících rodičů dařila plnit, plánuje v následujících dvou letech Jihomoravský kraj rozšířit tamní porodnici o tzv. „Centrum přirozeného porodu“. Vybudování dalších pokojů pro tyto účely přijde na zhruba 25 milionů korun. Podle počtu ročně odvedených porodů vyplývá, že obliba porodnice rok od roku stoupá.

Vyškovská porodnice se stala již před mnoha lety centrem respektujícího porodnictví. Ženu plně podporují ve způsobu porodu, který společně naplánovali. Pyšní se titulem Baby friendly hospital a systémem rooming-in.

Foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci