Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Zrekonstruované zdravotní středisko v Pohořelicích zahajuje provoz

Zrekonstruované zdravotní středisko v Pohořelicích zahajuje provoz

zdravotni stredisko pohorelice rekonstrukcePohořelice, 17. března 2018 - Zmodernizované prostory ordinací i lékárny, ale také kompletní výměna rozvodů elektřiny i vody, či nové sociální zařízení pro veřejnost i pracovníky střediska. To jsou výsledky více než rok trvající rekonstrukce zdravotního střediska na Brněnské ulici v Pohořelicích za zhruba 23 milionů korun. Nechybí nové šatny pro lékaře, nová kotelna, venku upravená parkovací místa pro osobní automobily, vozíčkáře i sanitní vozy. Pacienti, kteří po dobu oprav museli za svými lékaři chodit do náhradních prostor rozmístěných po městě je nyní opět najdou pod jednou střechou, navíc v moderním prostředí.

Do budovy se opět vrátí i zdravotní dopravní služba, která po dobu rekonstrukce vyjížděla k přepravě pacientů z provizoria umístěného v objektu města v Šumické ulici.

Veřejnost si může opravené zdravotní středisko poprvé prohlédnout v úterý 20. března 2018 od 18 do 20 hodin. „Během dubna se pak do něj budou stěhovat lékaři, lékárna a další služby. V kompletní sestavě bude středisko fungovat od 23. dubna,“ upřesnil starosta města Josef Svoboda.

Podle něj byla rekonstrukce provedena tak, aby byla v budoucnu možná i další nadstavba. „V delším časovém horizontu je pravděpodobné, že zdravotnické služby bude třeba ve městě nadále rozšiřovat a nadstavba je logickým řešením,“ předpokládá Svoboda.

Rekonstrukce si vyžádala dvojí velké stěhování lékařů a zdravotnických služeb. Nejdříve do náhradních prostor a nyní zpět do nového zdravotního střediska. „Logisticky i organizačně to bylo náročné období. Jak pro pracovníky města, tak pro lékaře i pacienty, kteří museli do jednotlivých ambulancí více než rok cestovat na různá místa ve městě,“ bilancuje místostarosta Pohořelic Miroslav Novák. „Vše se podařilo vyřešit a je to úspěšně za námi,“ dodává. Jen úpravy provizorních prostor vyšly město na 4,7 milionů korun.

Praktičtí a odborní lékaři a rehabilitace po dobu rekonstrukce ordinovali v budově města v Šumické ulici, zubaři ve vedlejším křídle městského úřadu ve Vídeňské ulici, lékárna byla k dispozici zase v budově v centru města. Nyní je lidé najdou opět na jednom místě v modernizovaném zdravotním středisku.

Rekonstrukce zdravotního střediska, které stojí ve městě od 70. let minulého století, si vyžádala zhruba 23 milionů korun z rozpočtu města, bez využití dotace.

Foto: Archív města Pohořelice


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Salon vín České republiky 2017