Umístění: Kultura Divadlo a film

Veselí na Moravě - program kina na leden 2010!

pulnocniMáte rádi filmy o víně, tanci a lásce? Nebo Vás zajímá jeden z nejskandálnějších filmů letošního roku? Milujete horory či klasické westerny? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak neváhejte a navštivte kino ve Veselí na Moravě s různorodým programem!

Divadlo v Boleradicích je vděčné diváckému zájmu

BoleradiceV Boleradicích se hraje divadlo a to už stodvanáctou sezónu. Do jediného „kamenného“ vesnického divadla s pravidelným provozem se sjíždějí diváci z celého kraje a pro ochotníky, kteří zde pravidelně vystupují, je radostí si zahrát. Když divadelníci letos v létě dávali dohromady program předplatného na novou sezónu, netušili jaký zájem o svá představení vyvolají. Předplatné pro dospělé, přestože byly představení zdvojeny, je už téměř vyprodáno a oblíbené nedělní pohádky předplatného Rodiče s dětmi do divadla jakbysmet. Ani samotní ochotníci nezaháleli. Letošní nejoblíbenější představení Cikánský baron bylo stále vyprodané a tak se mohou diváci těšit na další přidané reprízy v lednu a dubnu příštího roku.

Autogramiáda Sylvy Lauerové a Richarda Sachera

OtrokBrněnští spisovatelé Sylva Lauerová a Richard Sacher budou tento čtvrtek (3. prosince) od 17 do 18 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský v Galerii Vaňkovka v Brně podepisovat svoje nové knihy. Lauerová při této příležitosti pokřtí svoji třetí kontroverzní knihu Otrok, kterou před několika dny představila v Praze za účasti Báry Basikové, Jiřího Korna a dalších hvězd. Na Vaňkovce jí bude dělat společnost nejen herec a moderátor Zdeněk Podhůrský, ale také živý „otrok“!

Filmový festival Visions of Light v Brně - program

menu_citronekBrno, 19. listopadu 2009 – brněnské kino Art se stane místem konání unikátního dvoudenního festivalu filmů Visions of Light, který představí třináct světově významných snímků. Jejich společným jmenovatelem, jak už napovídá název festivalu, je vizuální působivost a originalita. Jejich projekci byste si neměli nechat ujít především proto, že většina těchto průlomových titulů nebyla v ČR nikdy v širší distribuci.

Seminář ruských filmů ve Veselí nad Moravou

Plakat5Filmový klub ve Veselí nad Moravou ve spolupráci se Slovenským filmovým ústavem v Bratislavě a AČFK pořádá ve dnech 13.-15.11.2009 již XVI. ročník Semináře ruských filmů, který bude v tomto roce zaměřen na reflexi přestavby. Program nabídne ještě "sovětské", ale už "přestavbové" filmy z mimořádně dynamických let 1988 a 1989, kdy se tvůrci v reflexích současného života vyrovnávali s absencí cenzury, jedni zkoušeli své síly v dříve nepěstovaných žánrech a druzí vstřebávali lekce postmodernismu.

Vinaři napomohli vzniku 2Bobulím

2BobulePatříte mezi fanoušky filmu, který se točí kolem moravské krajiny, vinic a především vína? Filmu, který nese podtitul „nevině o víně“? Pokud ano, jistě víte, že se jedná o film Bobule, který slavil v loňském roce takové úspěchy (návštěvnost 360 000 diváků), že se filmaři rozhodli natočit jeho pokračování – 2Bobule.

Kino Morava ve Veselí na Moravě - program na listopad 2009

MoravaZajímají Vás filmy zahraniční filmy? Produkce nejen z USA, ale třeba i z Mexika, Velké Británie,  Francie či Belgie? Potom si nenechte ujít bohatou nabídku filmů kina Morava ve Veselí na Moravě.

Národní divadlo Brno – program září/říjen 2009

ND2(Brno, 17. září 2009) Na jaká představení vyrazit tento podzim do Národního divadla v Brně? Přinášíme vám aktuální přehled jednotlivých vystoupení! Těšit se v září či říjnu můžete mimo jiné na Tajemství Zlatého Draka, Ezopovy bajky či jediný koncert světoznámého violoncellisty Jana Voglera v České republice!

Strana 22 z 25