Umístění: Kultura Divadlo a film Amatérští boleradičtí divadelníci navrženi na ocenění

Amatérští boleradičtí divadelníci navrženi na ocenění

Brno, 13. února 2014 - Rada Jihomoravského kraje 13. února navrhla Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice na udělení ceny festivalu Jiráskův Hronov za přínos českému amatérskému divadlu. V roce 2014 bude tato cena udělována poprvé.

masky divadlo skraboska

 

„Jde o soubor, který navazuje na více než stoletou tradici ochotnického divadla v Boleradicích. Za dobu svého působení soubor reprezentoval Jihomoravský kraj šestnáctkrát na Národní přehlídce venkovských divadelních souborů ve Vysokém nad Jizerou - Krakonošův divadelní podzim -, a třikrát, v letech 1992, 1997 a 2002, se zúčastnil i festivalu Jiráskův Hronov. Úspěšně reprezentoval Českou republiku také v zahraničí – dvakrát hostoval ve Švédsku,  s velkým úspěchem vystupoval v londýnském divadle The Questor´s, na pozvání Společnosti pro vědu a umění strávil v roce 2000 11 dnů v USA, často se účastní přehlídek na Slovensku a pravidelně je zván do Vídně, kde vystupuje v krajanském divadle,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

Divadelní spolek bratří Mrštíků je kolektivním členem Svazu českých divadelních ochotníků a v divadelní obci je považován za jeden z nejlepších amatérských souborů v celé České republice.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci