Aktualizováno: Thursday, 21. September 13:00

Umístění: Kultura Divadlo a film Brněnské planetárium má novou hvězdnou pohádku Ptačí ostrov

Brněnské planetárium má novou hvězdnou pohádku Ptačí ostrov

sova mesicBrno, 2. února 2016 - Čím drží svět pohromadě? Kde najdeme Ptačí ostrov? Má Měsíc skutečně tisíc tváří? Kam ukazuje Severní hvězda? Podaří se Tomášovi s Katkou napravit celou neplechu a zachránit kouzelnou říši za knihovnou? Na tyto ale i další otázky odpoví nejmenším divákům dobrodružný příběh Ptačí ostrov, který má v únoru premiéru v digitáriu Hvězdárny a planetária Brno.

"Hvězdárna a planetárium již tradičně v únoru přichází s novým příběhem pro nejmenší kosmoplavce. Jsem přitom hrdý, že se jedná o příběh z brněnské dílny. Nevyužili jsme snadnější a dostupnější licence na některý zahraniční pořad, nýbrž jsme angažovali lokální umělce. Herce, animátory, scénáristy i režiséra. Výhodou je, že se děj odehrává v sice stylizovaném, ale českému človíčku známém prostředí. Osobně jsem velmi mile překvapen výsledkem, který opět může trhat divácké rekordy," říká .Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

"Velmi mě potěšil zájem o naši předchozí pohádku Se zvířátky o vesmíru a rozhodl jsem se pojmout děj i prostředí pohádky v daleko větším stylu a se živými herci. Už několik let nosím v hlavě náémět odehrávající se v zámeckém parku, který se v očích dvou dětí mění v magický svět. A nakonec – co byl jen sen či svět fantazie a co je skutečné – to může být pro každého z nás relativní," dodává Petr Hloušek, režisér představení Ptačí ostrov

V dětském představení Ptačí ostrov se vydáme do světa fantazie, kde potkáte syna Severní hvězdy Aruna, prostořekého piráta s partou dobromyslných námořníků, mudrce Al Hasena s mohutným plnovousem, stejně jako hodnou tetu a přísného strejdu. To vše v kulisách, které si vzaly za vzor Lednicko-Valtický areál. Budete svědky pátrání po kouzelném klíči od tajemného globusu, na cestu vám posvítí čarovná světluška, poplavete s lodí plnou bukanýrů, vznesete se s neuvěřitelným létajícím strojem a stanete se svědky objevu neobvykle krásného drahokamu, průzračného jako měsíční svit. A hlavně zažijete velkou zábavu!

Představení vzniklo jako společný projekt Hvězdárny a planetária Brno a společnosti  Charta Lintea, scénář napsal Jan Šotkovský, režíroval Petr Hloušek. V dětských rolích hraje Adéla Ondrušová a Vojtěch Ventruba, v dospělých rolích herci Městského divadla Brno Hana Holišová, Eva Ventrubová a Petr Štěpán. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a povídání o Měsíci.

Na Ptačí ostrov se na Hvězdárně a planetáriu Brno vydáváme po celý únor a březen vždy o víkendech. Mateřské školy si projekci představení mohou objednat i v mimořádných termínech.


Salon vín České republiky 2017