Umístění: Jižní Morava Doprava Jihomoravští silničáři budou odhrnovat sníh z 3 795 kilometrů silnic

Jihomoravští silničáři budou odhrnovat sníh z 3 795 kilometrů silnic

Brno, 8. prosince 2015 - O celkem 3 795 kilometrů krajských silnic druhých a třetích tříd ve 103 pracovních okruzích se přes zimu budou starat jihomoravští silničáři. Krajská rada 3. prosince schválila Plán zimní údržby silnic v Jihomoravském kraji pro zimní období 2015/2016. Plán stanovuje rozsah, způsob a časové lhůty zimní údržby silnic II. a III. tříd ve vlastnictví kraje.

tatra silnicari snih foto krystof turek

 

„V letošním roce došlo ke snížení délky neudržovaných úseků silnic na přibližně 131 kilometrů z celkového počtu zhruba tří tisíc osmi set kilometrů, o které se stará příspěvková organizace Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje,“ řekl náměstek Zdeněk Pavlík. „Udržované trasy jsou technologicky rozděleny na 103 pracovních okruhů. Pracovní okruhy nezahrnují zimní údržbu 121 km silnic II. a III. tříd ve městě Brně, kde ji zajišťuje společnost Brněnské komunikace a.s.,“ dodal náměstek Pavlík.

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje má pro nadcházející období uzavřené také dohody s organizacemi v sousedních krajích, a to ve věci zajištění časové návaznosti a způsobu zimní údržby v zimním období 2015/2016 na vozovkách procházejících hranicemi kraje a na níže uvedených úsecích udržovaných příslušnou organizací sousedního kraje. Jedná se přibližně o 20 kilometrů silnic, o které se stará jihomoravská Správa a údržba silnic v sousedních regionech, a stejný počet kilometrů, o které se naopak starají partnerské organizace.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci