Umístění: Jižní Morava Doprava Pohonné hmoty na jižní Moravě mírně zlevnily

Pohonné hmoty na jižní Moravě mírně zlevnily

Benzin-tankovaniBrno, 8. srpna 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily, litr naturalu je za 35,66 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 14 haléřů a prodává se za 35,66 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 35,05 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Blansko, v průměru za 34,87 Kč za litr. To je o 19 haléřů méně než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Brno-město, a to za 36,13 Kč (o 19 haléřů méně než před týdnem). Litr za více než 36 korun se už v žádném dalším regionu netankuje.

Cena nafty v kraji klesla o 20 haléřů, řidiči ji nakoupí za 35,02 Kč za jeden litr. Republikový průměr se snížil stejně jako v případě benzinu o devět haléřů na 34,44 Kč za jeden litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Blansko, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,20 Kč za litr (o 13 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší ceny drží nafta na benzinových pumpách v regionu Brno-město, kde se za litr platí průměrně 35,36 Kč. Tedy o 38 haléřů méně než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Libor Popela

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci