Umístění: Jižní Morava Doprava Ve Vyškově je možné začít platit za parkování SMS zprávami

Ve Vyškově je možné začít platit za parkování SMS zprávami

Vyškov, 17. září 2012 (MEDIAFAX) - Město Vyškov změnilo systém parkování. Od září si mohou řidiči koupit speciální parkovací kartu a nově mohou poplatek za stání svého auta na vyhražených plochách zaplatit prostřednictvím krátké textové zprávy, v pondělí to řekl místostarosta Roman Celý (KDU-ČSL).

parkovani2-250

 

Parkování prostřednictvím SMS zprávy přijde šoféra na 30 korun. Za tuto částku budou podle Celého moci dvě hodiny a čtyři minuty parkovat v Kostelní a Hřbitovní ulici, na Náměstí Čsl. armády, u bývalé okresní hygienické stanice, u kliniky Agnis a u Prioru. V Dukelské bude poplatek krátkou textovou zprávou stačit na 263 minut, na parkovišti u kruhového objezdu vedle řeky Hané a v Dvořákově ulici vystačí dokonce na celý den.

"Na Masarykově náměstí však bude stát esemeska sedmdesát korun a bude platná pouze hodinu," upozornil Celý

Systémové změny v parkování se dotýkají také doby, po kterou je stání zpoplatněno. "Současně přibudou tři nová placení parkoviště," dodal místostarosta. Jsou jimi plochy mezi okresním soudem a obchodním domem Prior, u kliniky vedle autobusového nádraží a ve slepé části Dukelské ulice.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci