Praha, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Pozitivních výsledků o nezaměstnanosti se letos s největší pravděpodobností nedočkáme, od září její křivka půjde nahoru. Vyplývá to z vyjádření analytiků v reakci na čtvrteční iformace Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji nezaměstnanosti v České republice za měsíc srpen.
Celý článek... Přidat nový komentář

Ekonomika
Brno, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se míra nezaměstnanosti v srpnu proti červenci snížila o desetinu procentního bodu na 9,1 procenta. Vyplývá to ze statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ČR, kterou ministerstvo zveřejnilo ve čtvrtek.
Praha, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - V srpnu se míra registrované nezaměstnanosti pohybovala na červencové hodnotě 8,2 procenta, počet uchazečů o zaměstnání se snížil o 0,8 procenta na 481 535 a počet volných pracovních míst vzrostl o 4,8 procenta na 40 758. Ve čtvrtek o tom informovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
Praha, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve čtvrtek zveřejní údaje o srpnové míře nezaměstnanosti. Podle analytiků by se míra nezaměstnanosti mohla snížit z červencových 8,2 na srpnových 8,1 procenta.
Praha, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Podle Petra Kužela, prezidenta Hospodářské komory České republiky, žádá Komora vládu a Parlament České republiky o možný zásah vůči dalšímu nárůstu dotací na podporu obnovitelných zdrojů energie. Informovalo o tom tiskové oddělení Hospodářské komory ČR.
Praha, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Příjmy České republiky z mezinárodního cestovního ruchu dosáhly ve druhém čtvrtletí roku 2011 celkem 32,9 miliardy korun. Ve středu to uvedla agentura CzechTourism.
Praha, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Inkasní agentury v Česku loni zpracovaly před dva miliony pohledávek v celkovém objemu téměř 27 miliard korun. Vyplývá to z průzkumu inkasního trhu v ČR provedeného Asociací inkasních agentur ve spoluprácí s Ernst & Young zveřejněného ve středu.
Praha, 7. září 2011 (MEDIAFAX) - Pojišťovací část ING ČR dosáhla ve druhém čtvrtletí letošního roku čistého zisku 613 milionů korun, což je meziročně o 15 procent méně. Společnost o tom informovala ve středu.


