Umístění: Jižní Morava Ekonomika Firmy se mohou hlásit do soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje

Firmy se mohou hlásit do soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje

inovace napad zarovka nejinovator jihomoravskeho kraje obrazekBrno, 2. srpna 2016 – Třetí ročník úspěšné soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje právě startuje. Ověřit úroveň inovační vyspělosti firmy a poměřit síly s konkurencí mohou opět malé a střední podniky působící v Jihomoravském kraji. Přihlašovat jednotlivé kandidáty je možné až do konce srpna.

„Velká konkurence, množství přihlášených a kvalita účastníků, kteří se do soutěže každoročně hlásí, potvrzuje, že Jihomoravský kraj patří na špici mezi regiony v oblasti inovací. Už teď je jasné, že vybrat mezi účastníky ty nejlepší bude nesmírně obtížné, protože ocenění by si zasloužila celá řada místních firem. Jsem také potěšen, že podpora spolupráce mezi soukromým sektorem, vědeckou sférou a vysokými školami se pozitivně projevuje v konkurenceschopnosti celého regionu,“ uvádí hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy z Jihomoravského kraje, účastníky může opět nominovat i odborná veřejnost. Bezplatná registrace probíhá prostřednictvím webu nejinovator.cz do 31. srpna 2016.

Hodnocení firem startuje 1. září
V prvním kole hodnotí účastníky odborná porota složená z předních odborníků na oblast inovací. „Kritériem hodnocení bude i letos přínos inovací pro Jihomoravský kraj a úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnými centry v regionu. Posuzován bude také vliv firemních aktivit na tvorbu nových pracovních míst v regionu, vztahy vůči partnerům a dodavatelům či způsob, jakým organizace reprezentuje kraj v zahraničí,“ vysvětluje David Šeich, předseda Unie malých a středních podniků ČR, která soutěž vyhlašuje.

O vítězi rozhodne inovační audit
Ve druhém kole firmy absolvují tzv. inovační audit, který stanoví silné a slabé stránky inovačního procesu, podá zprávu o úrovni inovací ve firmě a zároveň zmapuje úroveň znalostí a dovedností v této oblasti. Na základě výsledků auditu bude vyhlášeno TOP 10 firem s nejefektivnějším řízením inovací, pro které jsou připraveny ceny v celkové hodnotě více než 800 tisíc korun. Vítěz navíc získá právo užívat titul NEJinovátor Jihomoravského kraje 2016 a bude mu zajištěna mediální publicita.

Novinkou letošního ročníku je speciální kategorie „NEJinovátor v oblasti HR“
Vedle hlavní kategorie bude uděleno ocenění „Skokan roku“ a „Nejlepší malá firma roku“, o které budou soutěžit firmy s méně než 50 zaměstnanci. Novinkou letošního ročníku je kategorie „NEJinovátor v oblasti HR“. „Pro soutěžící jsme připravili otázky zaměřující se na lidské zdroje a inovace v této oblasti, na základě kterých vybereme vítěze této speciální kategorie. Už teď je jasné, že to nebude snadný úkol, protože podle nedávného průzkumu je oproti celounijnímu průměru Česká republika silná v oblasti financí, soukromých investic a právě v oblasti lidských zdrojů,“ popisuje Olga Hyklová, výkonná ředitelka největší české personální agentury Advantage Consulting, která se na tvorbě HR auditu podílela.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Víno z blízka