Umístění: Jižní Morava Ekonomika Mediaguru: Vydavatelům klesají obraty a rostou zisky

Mediaguru: Vydavatelům klesají obraty a rostou zisky

Praha, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Souhrnné obraty největších českých vydavatelství od roku 2008 stabilně klesají, ziskovost se ale po ročním pádu od roku 2009 zvyšuje. S odvoláním na účetní uzávěrky vydavatelů to v pondělí uvedl odborný server Mediaguru.

Dane

 

„Analýza vývoje obratu nejvýznamnějších domácích vydavatelů ukázala, že se jejich obraty v posledních třech letech snížily o 12 procent,“ napsal Mediaguru. V loňském roce se navíc kvůli nejistotě na trzích snižovaly zisky z inzerce.

V roce 2008 činil celkový obrat vydavatelů přes 12 miliard korun, v loňském roce to bylo o dvě miliardy méně. Díky úsporným opatřením, ke kterým vydavatelství přistoupila, se ale současně zvyšovala jejich ziskovost. Ta se v roce 2009 propadala pod 200 milionů korun, aby loni stoupla na více než 750 milionů.

Server Mediaguru zkoumal účetní uzávěrky vydavatelství Mafra, Ringier Axel Springer, VLP, Bauer Media, Borgis, Economia, Burda, Sanoma Media, Stratosféra a Metro ČR. Vydavatelství Mladá fronta údaje nezveřejnilo.

Ondrej Fér

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci