Umístění: Jižní Morava Ekonomika Valentýna vítají hlavně obchodníci: Jejich tržby dnes vzrostou až o polovinu

Valentýna vítají hlavně obchodníci: Jejich tržby dnes vzrostou až o polovinu

14. února 2013 (MEDIAFAX) - Dnes je svatý Valentýn, ten budou nejvíc slavit čeští obchodníci. Tržby českých restaurací se totiž v období kolem svátku všech zamilovaných zvýší ve srovnání s běžnými únorovými výdělky o desetinu, v některých podnicích až o polovinu. Řada restaurací v tomto týdnu, a především pak na svátek zamilovaných 14. února, chystá mimořádné valentýnské menu. V průměru se jeho cena pohybuje kolem 600 korun pro dvě osoby.

valentyn

 

Speciální menu na svátek zamilovaných připravují převážně gastronomická zařízení ve velkých městech, uvedl obchodní ředitel Lunchtime.cz Jakub Šafránek. Jejich počet se v posledních letech příliš nemění. Některé restaurace se snaží valentýnskou nabídku ozvláštnit nejrůznějšími způsoby a nabízí menu zvlášť pro dámy a zvlášť pro pány, nebo nabízejí pokrmy s afrodiziakálními účinky.

"Celý týden u nás mohou hosté vyzkoušet jídla, ve kterých je nějaké afrodiziakum," uvedl majitel Brněnské restaurace Leporelo Petr Klimus. V nabídce bude různé povzbuzující ovoce, krevety nebo ústřice. Podobnou tematickou akci v restauraci uspořádali už v loňském roce a byl o ni prý velký zájem. Valentinskou atmosféru mají podle Klimuse navodit především svíčky, které během večera budou jediným osvětlením podniku. Návštěvníci si mezi hlavními chody mohou vybrat například Kachní prsíčka v čokoládě, steak v kávové omáčce nebo tradičního lososa na sezamovém oleji.

Zdaleka ne pro všechny typy restaurací se ale nabídka valentýnského menu hodí. O tom se mohl přesvědčit Michal Princ z brněnského hostince U Semináru, který se zaměřuje na tradiční českou kuchyni. Zavedení speciální nabídky pro zamilované se v minulosti prý nesetkalo s velkým úspěchem a restaurace ji pro letošní rok raději nahradila masopustními hody.

Valentýnské menu si podle Denisy Santos z pražského hotelu a restaurace Le Papillon objedná zhruba pětina návštěvníků. Řada zahraničních hostů si pobyt v Praze v tento čas spojuje právě s oslavou svatého Valentýna a tito lidé si na 14. února stůl v restauraci zarezervují přímo při příjezdu.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci