Umístění: Jižní Morava Ekonomika Výběr nápojů má na českých pracovištích minimum zaměstnanců

Výběr nápojů má na českých pracovištích minimum zaměstnanců

Praha, 14. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Nápojový komfort na českých pracovištích není nijak vysoký, jen 28 procent zaměstnanců má na pracovišti nápojový nadstandard. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které v úterý uveřejnila společnost LMC, provozovatel serverů Prace.cz a Jobs.cz.

sklenicky

 

Podle průzkumu téměř třem čtvrtinám (72 procent) z více než 2300 respondentů ankety nabízí jejich zaměstnavatel k bezplatnému pití pitnou vodu z kohoutku. Ta představuje nezbytné zákonné minimum.

Jestliže zaměstnavatel nabízí v oblasti pitného režimu svým zaměstnancům nadstandardní podmínky, většinou jde o nabídku teplých i studených nápojů zároveň. Podle průzkumu má pouze kávu nebo čaj k dispozici sedm procent zaměstnanců v ČR. Naopak jen studené nealkoholické nápoje osm procent z dotazovaných. Proti tomu kávu, čaj i studené nápoje si může na pracovišti bezplatně dopřát 13 procent Čechů.

"Jsme si vědomi toho, že dodržování pitného režimu v průběhu celého dne je velmi důležité. Na každém pracovišti máme umístěný sodobar s pramenitou vodou, který mohou naši zaměstnanci používat bez omezení po celý rok. Kuchyňské koutky jsou vybavené čajem a kávou, kde si zaměstnanci mohou tyto nápoje připravit," uvedla Zdeňka Studená, personální ředitelka společnosti Pivovary Staropramen.

Průzkum také ukázal, že některé společnosti, zejména ty, jejichž zaměstnanci jsou rozmístěni na velkém množství pracovišť, stanovují jen minimální nápojový komfort s tím, že se podmínky v jednotlivých provozech mohou lišit. Jde například o stavební firmy nebo logistické společnosti. To potvrzuje i personální ředitelka firmy DHL Supply Chain Ludmila Šubrtová. "Zajištění pitného režimu ve všech logistických centrech je obzvláště v letních měsících nezbytné. Zaměstnancům jsou k dispozici minimálně automaty na pramenitou vodu. Konkrétní podmínky na jednotlivých pobočkách vyplývají z místních provozních možností," uvedla Šubrtová.

Otázka nápojů na pracovištích patří k velmi frekventovaným a citlivým oblastem, podobně, jako je používání a nastavení klimatizace nebo striktní požadavky na dodržování uniforem, takzvaný "dress code", je přesvědčený Tomáš Ervín Dombrovský, mluvčí společnosti LMC. Firma působí na českém elektronickém trhu práce a specializuje se na poskytování služeb a poradenství v oblasti lidských zdrojů. Společnost již od roku 1996 provozuje nejznámější český pracovní portál Jobs.cz, který obsahuje též přehled všech možností vysokoškolského studia a další služby propojující pracovní trh se vzděláváním. Součástí LMC je rovněž server Prace.cz – pracovní portál v ČR.

Jan Soukup

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci