Umístění: Jižní Morava Ekonomika Vznikla tuzemská vinařská dvojka: FPD Group koupila Neoklas

Vznikla tuzemská vinařská dvojka: FPD Group koupila Neoklas

Brno, 19. dubna 2016 - K obratu bezmála jedné miliardy korun se má už letos přiblížit skupina firem z oblasti pěstování, zpracování a prodeje vína vlastněných silnou finanční skupinou FPD Group. Poslední akvizicí se stal vstup tohoto investora do společnosti Neoklas. Ta ve velkopavlovické vinařské oblasti hospodaří na 345 hektarech vinic a celou produkci zpracovává ve vlastním moderním výrobním závodě v jihomoravských Šardicích s kapacitou 3 miliony litrů vína.

Neoklas Sardice

 

Vedle Neoklasu patří do portfolia FPD Group i Vinařství Mutěnice. „Doposud jsme se soustředili na import a stáčení kvalitních vín za příznivé ceny. S akvizicí Neoklasu rozšiřujeme zásadním způsobem naše produktové portfolio o vína moravského původu. Činíme tak zejména s ohledem na raketově rostoucí spotřebu právě moravského vína,“ vysvětluje transakci Tomáš Šupa, managing partner FPD Group. I díky uzavřenému obchodu v řádech stovek milionů korun vznikla na tuzemském trhu s vínem a vinnými produkty druhá nejsilnější skupina. Jedničkou zůstává německá společnost Bohemia Sekt.

Nový vlastník chce do rozvoje Neoklasu i dalších značek investovat další stovky milionů korun. Důvodem je neuspokojená poptávka na tuzemském trhu. Z průměrné roční spotřeby 20 litrů vína na osobu je na území České republiky vyprodukována pouhá čtvrtina. „V tom vidíme největší potenciál. Chceme pro tuzemský trh produkovat výborné víno za přijatelné ceny. Zároveň máme jasnou ambici víno z moravských hroznů pod přívlastkovými značkami vyvážet i do zahraničí,“ nastiňuje další strategii Václav Rusnok, provozní ředitel Neoklasu i Vinařství Mutěnice.

Vinařská skupina zároveň výrazně posiluje i na poli obchodních značek. Zavedené značky společnosti Vinařství Mutěnice byly doplněné o ryze moravské značky spadající pod Neoklas – Vinný sklep Sovín a Augustiniánské sklepy.

FPF Group má připravený dostatečný kapitál na nákup dalších stovek hektarů vinic, případně vinařských závodů. Cílem finanční skupiny je v horizontu několika let rozšířit rozlohu vinic až na 1000 hektarů. „S několika vlastníky vinic již aktivně jednáme o podmínkách. Jedním ze zdrojů financování těchto bezpochyby nákladných akvizic budou dluhopisy skupiny FPD Group v rámci programu Active Investor,“ dodává Tomáš Šupa.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci