Umístění: Sport Fotbal Brněnští nevidomí fotbalisté vyráží na cestu za medailemi

Brněnští nevidomí fotbalisté vyráží na cestu za medailemi

Brno, 25. dubna 2014 - Nevidomí fotbalisté z brněnského týmu Avoy MU Brno zanedlouho vyrazí na turnaj Eins Energy Cup do německého Chemnitz, odkud si v minulých letech přivezli stříbrné a bronzové medaile. Odtud se přesunou rovnou na společné soustředění s nevidomými fotbalisty z legendárního hamburského týmu FC St. Pauli von 1910.

brankar zasah

 

“Obě akce jsou součástí příprav na v Evropě naprosto ojedinělý mezinárodní turnaj, který se na konci května odehraje v jihomoravských Bučovicích”, říká Jitka Graclíková, členka Avoy MU Brno a organizátorka bučovického turnaje.

Bučovice Blind Football Cup (31. 5. - 1. 6.) organizuje právě občanské sdružení Avoy MU Brno - futsal pro nevidomé, a stejně jako vloni se jej zúčastní zahraniční týmy nevidomých fotbalistů, letos z Německa, Velké Británie, Řecka, Brazílie a České republiky. Jedná se o jediný klubový turnaj v Evropě, na kterém se setkají několikanásobní vítězové brazilské ligy s vítězi německé, anglické a řecké ligy.

Fotbalisté Avoy MU Brno nyní poctivě trénují a přípravují se na turnaj. 26. dubna poměří v Chemnitz síly s několika německými týmy včetně pořádajících Chemnitzer FC a hned poté je čeká čtyřdenní soustředění s jedním z nejdéle existujících týmů německé ligy FC St. Pauli.

"Do Německa se moc těšíme. Utkání s bundesligovými soupeři bude náročné, ale nejlépe nám pomůže připravit se na bučovický turnaj”, tvrdí útočník Avoy MU Brno Jan Mrázek. Jeho spoluhráč Jan Hegr dodává, že “soustředění s FC St. Pauli pak bude kromě tréninků především o setkání s přáteli. S FC St. Pauli jsme navázali takové vztahy, že když proti sobě hrajeme na oficiálním turnaji, tak nevíme, jestli se z gólu v soupeřově síti máme radovat. Vlastně se nám ani nechce se navzájem porážet.”

Spolupráce Avoy MU Brno a FC St. Pauli je možná především díky podpoře od Masarykovy Univerzity a Česko-německého fondu budoucnosti.

Přátelé z Avoy MU Brno a z FC St. Pauli von 1910 se utkají i na bučovickém turnaji. Největší výzvou pro domácí hráče ale bude utkání s brazilským týmem ICB-Bahia. “V brazilském týmu hrají i vítězové z paralympiády v Londýně v roce 2012. Jejich hra je na velmi vysoké úrovni a každé utkání s nimi nám proto hodně pomáhá se zdokonalovat. Je to vždy neopakovatelný zážitek a také nenahraditelná škola pro nás samotné”, uzavírá Jan Mrázek.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci