Umístění: Společnost Zajímavosti Do Kyjova se již podvanácté sjeli zrakově postižení z ČR i zahraničí

Do Kyjova se již podvanácté sjeli zrakově postižení z ČR i zahraničí

Kyjov, 20. června 2012 - Oblastní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Kyjově pořádá každým rokem setkání přátel. Letos se tak už podvanácté do tohoto města sjeli zrakově postižení lidé z celé České republiky i ze zahraničí.

brailovo_pismo250

 


Petr Wiszczor, účastník setkání, Opava: „Smyslem těchto setkání je nejen se dobře pobavit, ale navíc se potkat s lidmi, se kterými se jen tak hned nepotkáme, taktéž se osobně poznat s těmi, se kterými jsme doposud komunikovali jenom přes sociální sítě.“

Sešli se dlouholetí známí, ale i noví přátelé a zájemci z Opavy, Přerova, Brna, Hodonína, Zlína, Uherského Hradiště, Kroměříže, Kojetína, ústavu v Brně - Chrlicích a dokonce až z Bratislavy. Nedílnou součástí setkání byl výlet autobusem do Archeoskanzenu Modrá, Velkomoravského opevněného sídliště nedaleko Uherského Hradiště.

Pavel Paldus, účastník setkání, Semily: „Expozice se všem účastníkům moc líbila, výklad průvodce byl skvělý, počasí nám celkem přálo, i když cestou pršelo, ale to jsme seděli v autobuse, takže to nikomu nevadilo. Potom, během úvodního výkladu, který se konal v replice paláce Velkomoravského Velmože, déšť ustal, takže jsme při následné prohlídce exteriéru skanzenu nezmokli. A než jsme se navrátili nazpět do Kyjova, tak další ze členů kyjovského SONSu pro nás připravili chutný oběd, takže ihned po návratu jsme zasedli ke stolům a ‘pošmákli‘ si.“

Duší akce a organizátorkou byla jednatelka kyjovské odbočky Hana Vrtková, které pomáhalo i několik dalších členů. „Já jen dodávám, že jsme rádi, že můžeme taková setkání zrakově postižených pořádat. Je moc milé, když se pokaždé setkají spřízněné duše, přátelé, kteří se několik desítek let neviděli a právě u nás mají na co vzpomínat. Předají si své zkušenosti, rady, jak co nejlépe a radostněji zvládat život, byť se zrakovým handicapem. Jsem ráda, že naši členové dokážou pro své hosty vytvořit tak přátelskou atmosféru a pomoci s organizací," dodala Hana Vrtková.

Zdroj: JDP

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci