Umístění: Sport Halové sporty Bučovický klubový turnaj nevidomých futsalistů vyhráli brazilští ICB Bahia

Bučovický klubový turnaj nevidomých futsalistů vyhráli brazilští ICB Bahia

Bučovice, 6. června 2014 - Brazilský tým ICB Bahia obhájil loňské vítězství na výjimečném turnaji Bučovice Blind Footbal Cup. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen jejich Marcos Rogerio s deseti góly na kopačkách. Stříbrný pohár si odvezli řečtí Pirsos Thessaloniki, kteří si navíc připsali i trofej za nejlepšího brankáře, kterým se stal Georgios Ampatzis. Bronz získali němečtí MTV Stuttgart a trofej za nejlepšího obránce jejich Mulgheta Russom.

futsal branka

 

Všechny zápasy byly velmi ohleduplné, o čemž svědčí nulový počet červených karet, přesto nechyběly emoce a napětí, žlutých karet padlo dokonce deset.

Pořádající Avoy MU Brno skončili ve velmi napínavém turnaji na šestém místě, hned před jejich přáteli z FC St. Pauli. „Trochu nás sice zamrzel o fous uniklý poslední zápas, ale rozhodně jsme si to celé užili, stejně jako jsem přesvědčená, že i ostatní týmy“, shrnuje organizátorka Jitka Graclíková.

Její slova dokazují sice vyčerpané, ale usměvavé tváře pomalu se rozcházejících týmů. Potvrzeje je i Ajmal Ahmed hráč s číslem 6 z britského Worcester BFC: „Hrával jsem v britské reprezentaci a zažil tím pádem nepočítaně turnajů po celém světě, a mohu tak říct, že Bučovický turnaj patří mezi nejlepší zážitky. Dokonce i závěrečná ceremonie, která normálně bývá nejnudnější částí, byla tentokrát vynikající. Kdyby byly všechny turnaje tak dobré jako tento, možná bych i odvolal rozhodnutí, že to byl můj poslední turnaj“, uzavírá odkazem na zdravotní důvody Ajmal Ahmed.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci