Umístění: Kultura Hudba a koncerty Tara Fuki slaví desetiletí a křtí nové album

Tara Fuki slaví desetiletí a křtí nové album

Brno, 1. listopadu 2010 - V polovině listopadu odehrají Tara Fuki v ČR čtyři koncerty, kde kapela pokřtí nové album SENS. Na koncerty v Praze a v Brně si Tara Fuki pozvali exluzivní hosty. 

tarafuki1-250

 

„Album nám pokřtí Lenka Dusilová a taky spolu zahrajeme buď nějakou naši píseň, nebo její, to je ještě otevřené. No a v některých skladbách nás doprovodí členové Vertigo Quintetu – Daniel Šoltis na bicí, Rastislav Uhrík na kontrabas a Marcel Bárta na saxofony“ , prozrazuje Dorota Barová (Tara Fuki).  Koncerty jsou také součástí oslav desetiletého výročí, během kterého duo dosáhlo řadu ocenění  (např. 3x cenu Anděl Akademie populární hudby) a vydalo celkem čtyři alba (Piosenki do snu (2001), Kapka (2003), auris(2007), Sens (2010)). 

Pro příznivce Tara Fuki to bude nejméně na půl roku poslední příležitost vidět a slyšet toto unikátní duo na živém koncertě a zcela určitě na dlouhou dobu zcela poslední s těmito hosty.  Jak sděluje Andrea Konstankiewicz, „Takovéto lahůdky jsme si prozatím vychutnávaly vždy jen na křtech CD a myslím, že i do budoucna, hlavně z organizačních důvodů, budeme pokračovat na řadových koncertech v duu.“

Křty alba Sens:
15.11. – 20:00 – Praha – Divadlo Archa
16.11. – 20:00 – Brno – Klub Alterna
17.11. – 20:00 – Brno – Klub Alterna
18.11. – 20:00 – Kuřim

tarafuki-sens250Nové album Sens dámského violoncellového dua Tara fuki  potvrzuje výjimečné postavení této kapely na poli alternativní scény.  Duo tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, Rale atd. ) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble atd. ), které společně opět lákají posluchače na průzkum hudebních stylů, na  chuť dálek při zachování neopakovatelných odkazů ženského nitra.

Tara fuki obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích "Alternativní hudba-World music" a " Objev roku" za rok 2001 a v kategorii „World music“ za rok 2007. Ve stejném roce vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém hudebním veletrhu „WOMEX“  ve španělské Seville. Čtvrté řadové album představuje Tara fuki v klidnější poloze, s menšími výlety k jiným žánrům. Slyšet můžeme také více intimní, ale také více improvizovanou hudbu.

(red), foto: Milan Pales


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci