(2. září 2009) Populární slovenský zpěvák Miro Žbirka vráží na historicky první akustické turné v jeho kariéře a v průběhu něj vystoupí v řadě měst České republiky. Jeho písně přitom zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami... zkrátka v čisté, „poloobnažené podobě“, jak říká sám Miro, neboť zpěvák bude vystupovat především v menších divadelních sálech.
Celý článek... Přidat nový komentář

(Brno, 2. září 2009) Majitelé aut Fiat Marea z celé republiky se chystají na jeden z největších českých srazů těchto vozidel, který proběhne již tento víkend v autokempu ve Strážnici. Organizátoři přitom mají neskromný cíl – vytvořit rekord v počtu vozidel Fiat Marea na jednom místě!
(Brno, 1. září 2009) Nevíte, kam vyrazit v září za kulturou? Zkuste navštívit zámek ve Slavkově u Brna, který chystá řadu akcí! Již tento čtvrtek 3. září můžete zavítat na vernisáž výstavy obrazů, šperků a skla Marie Steiner. „Vernisáž výstavy Marie Steiner s názvem „Ostrovy“ se uskuteční v 17 hodin v Historickém sále slavkovského zámku. Součástí výstavy bude módní přehlídka hedvábí z dílny brněnské návrhářky Zuzany Machorkové. Vernisáž doplní vystoupení koncertní a recitálové umělkyně Ivany Hrušecké,“ říká Hana Partyková ze Správy zámku Slavkov a podotýká, že výstava bude veřejnosti přístupná v galerii OK do 9. 11. 2009 souběžně s provozem zámku.
(Brno, 1. září 2009) Prestižním oceněním Zlatý klas se od nynějška může chlubit společnost Zetor, která jej získala za nový model traktoru Zetor Proxima Power 105. Tato cena za nejlepší zemědělský produkt v oblasti mechanizace byla společnosti Zetor udělena v rámci 36. mezinárodní výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. „Řada Proxima Power tímto oceněním dokazuje, že nové modely traktorů Zetor v sobě spojují pokročilou technickou úroveň a uživatelský komfort,“ říká Josef Chodounský, předseda představenstva a výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.
Potřebovali jste na některém z letních festivalů nutně peníze a přitom žádná banka široko daleko? V tom případě vás možná zaujme novinka - mobilní bankomat, kterou letos spustila Česká spořitelna! Nový mobilní bankomat, který lze umístit všude tam, kde se na určitou dobu shromáždí větší počet lidí, mohli už letos vyzkoušet účastnící některých českých festivalů. V červenci to byl Rock for People a Colours of Ostrava, v srpnu během putovního festivalu České hrady.cz hrad Bezděz. Česká spořitelna je generálním partnerem posledního zmíněného festivalu, takže zde nemohlo představení přenosného bankomatu chybět.
Letošní houbařská sezóna je v plném proudu a poučení houbaři si z lesa odnášejí i méně obvyklé houby! Zajímavý nález se podařil Otakaru Teyschlovi z Brna, který si z lesa na Vysočině přinesl kotrče kadeřavého, houbu velikostí a vzhledem připomínající lidský mozek. Přestože kotrč na první pohled nevypadá příliš lákavě a rovněž jeho výskyt je spíše vzácnější, jedná se o vynikající, aromatickou houbu, která v kuchyni nalezne široké uplatnění. Pokud se vám kotrče podaří nalézt, dobře si toto místo zapamatujte – podle odborníků totiž vyrůstá na jednom místě pravidelně každým rokem. Při sběru ovšem musíte dát pozor, abyste nepoškodili jeho podhoubí. Kotrč vydrží čerstvý i několik dní, stačí jej dát do misky s vodou na chladné a temné místo a poté z plodnice ukrajovat podle potřeby.
Jako každý rok se mohou i letos druhý zářijový víkend (11.9. – 13.9.) návštěvníci Vyškova těšit na bohatý program a zpřístupněné památky. Je pro ně připraven historický jarmark, klání šermířů, hudební i taneční vystoupení. „Zlatým hřebem programu bude dílo Carla Orffa Carmina Burana,“ říká tisková mluvčí Městského úřadu Vyškov Dana Bednářová.
Začíná podzim a s ním i nové divadelní sezóna! Jediné kamenné divadlo na okrese Břeclav má přitom svůj program na podzimní část nadcházející divadelní sezóny hotový. „Letos začínáme už druhý zářijový víkend. V sobotu s úspěšným Cikánským baronem a hned nato přijedou kamarádi-herci z celé republiky s nimiž chystáme nedělní představení Voskovce a Wericha Balada z hadrů“, uvádí Iva Kahounová z boleradického divadelního spolku. „Na letošní Podzimní Sešlost máme pozvány soubory Šesť Pé ze slovenského města Partizánske, Amadis z Brna, Divadlo Prkno z Veverské Bítýšky a krajanský spolek Vlastenecká omladina z Vídně,“ pokračuje Kahounová.
V letošním roce přispěje město Brno dalšími třemi miliony korun na rekonstrukci hradu Veveří. Částka, kterou město na postupnou obnovu hradu přispělo, tak přesáhne 22 milionů korun. „Jsem rád, že i v roce 2009 se podařilo v rozpočtu najít tři miliony korun na hrad, který sice městu nepatří, ale který aktivně pečuje o atraktivitu města a přitahuje do Brna zájemce nejen o historii,“ řekl primátor města Roman Onderka.
Obchodní dům Centrum v Kobližné ulici v Brně má nového majitele. Developerská společnost Orco musela kvůli obrovským dluhům budovu prodat. Ještě loni přitom společně se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou plánovali navýšení domu o pětadvacet metrů. Dům koupil za 130 milionů korun brněnský podnikatel Martin Nový. Také on by rád realizoval projekt architektky Jiřičné. Pro nájemce se podle nového majitele nic nezmění, obchodní dům Centrum zůstane hlavně prodejnou oblečení.

