Umístění: Kultura Ostatni

Brněnská zoo otevře v sobotu africkou vesnici

Zoo Brno Afrika nahledBrno, 3. října 2014 - Africká vesnice je po orlí voliéře a klokaní expozici třetí novinkou letošní sezony. V sobotu 4. října přivítá první návštěvníky, kteří budou moci za zvuku afrických bubnů ochutnat exotickou kuchyni a  pokřtít společně s herečkou Bárou Hrzánovou malou žirafí slečnu. Nová expozice je vybudována v nejvyšší části Mniší hory, v místě bývalé betonové vyhlídky před výběhem Safari.

Vše o svatbě na vlastní oči v neděli na slavkovském zámku

svatba prstynkySlavkov u Brna, 26. září 2014 - Plánujete svatbu? Pomýšlíte nad vdavky? Nebo jen máte rádi slavnostní atmosféru a lesk svatebního dne či jiné společenské události? Přijďte si tuto neděli v praxi vyzkoušet roli pravého svatebčana na slavkovský zámek!

V Hrušovanech u Brna opravují historické sakrální památky

smirci kriz hrusovany u brnaHřušovany, 18. září 2014 - V sobotu 13. září proběhlo u kostela Panny Marie Královny v Hrušovanech u Brna slavnostní odhalení schránky z kortenové oceli, která ochrání repliku nejstarší kulturní památky obce – smírčí kříž z roku 1595. Nové ochranné obálky se kříž dočkal v rámci projektu obnovy drobných sakrálních památek, na jehož realizaci přispěla Nadace ČEZ částkou 500 tisíc korun.

Tisíce dětí v kraji objevují památky a bojují proti černobílému Večerníčku

ceska televize zachranme duhuBrno, 15. srpna 2014 - Do Punkevních jeskyní, na zámek Lednice, na hrad Pernštejn nebo do zábavního parku Permonium či Znojemského podzemí se se po celé léto vydávají tisíce dětí s jasným cílem, chtějí zachránit duhu. V rámci hry, kterou pro ně spolu s organizací Junák připravila Česká televize, totiž hledají nejen v Jihomoravském kraji, ale po celé České republice, barevné symboly, pomocí nichž se snaží zastavit odbarvování dětské stanice Déčko. Zapojilo se jich už přes pětatřicet tisíc.

Brno a Boskovice přivítají festival španělské kultury

iberica 1Brno/Boskovice, 24. července 2014 – Festival španělské kultury Ibérica, který mezi 11. a 16. srpnem zamíří do Prahy, Brna a Boskovic, nabídne už pojedenácté uhrančivá představení plná vášnivého flamenka a španělských rytmů, ale také filmovou přehlídku či tvůrčí dílny a ochutnávky španělských vín a delikates. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude čerstvá manželská dvojice Jesús Carmona a Lucía Campillo.

Kostel v Rybníkách se dočkal nové střechy i fasády

kostel rybnikyRybníky, 11. července 2014 - Kostel sv. Cyrila a Metoděje v obci Rybníky poblíž Moravského Krumlova se už více než dva roky snaží zkrášlit věřící spolu s občany. Nově se dočkal presbytář krytiny z tašek, která nahradila již nevyhovující plechovou střechu.

Do Brna se na Pivní fest sjede patnáct menších pivovarů

pivni festBrno, 27. června 2014 – Různé druhy piv včetně pivních speciálů, grilované speciality nebo soutěže s pivní tematikou. Na to a mnohem více smohou těšit návštěvníci čtvrtého ročníku Pivního festu na dvoře Městského divadla Brno, který se uskuteční 27. a 28. června. Festival bude tentokrát ve znamení středních a malých výrobců zlatavého moku.

Muzejní noc v Břeclavi láká na bohatý program i košer pokrmy

poklad muzeum minceBřeclav, 23. května 2014 - Už popáté se Městské muzeum a galerie Břeclav připojuje k Festivalu muzejních nocí, které se už deset let konají nejen po celé České republice, ale i v dalších městech Evropy. V sobotu 24. května tak v břeclavské synagoze nebude chybět bohatý program i tradiční ochutnávka košer destilátů.

Strana 10 z 37

Víno z blízka