Umístění: Kultura Ostatni

Brněnská hvědárna pořádá vesmírný karneval

hvezdarna brno vesmirny karneval kosmonautBrno, 23. ledna 2015 - Leden je tradičním obdobím karnevalů a plesů. A karneval přímo vesmírný se uskuteční i v sobotu 24. ledna na brněnské hvězdárně. Od 13 do 17 hodin bude ve vstupní hale Hvězdárny a planetária Brno připravena veselá hudba, tombola s bláznivými cenami, soutěž o „nej“ masku a také ruční výroba svítících klobouků.

V Pavlově vzniká unikátní archeologický park

vizualizace Archeopark Pavlov 02Pavlov, 9. ledna 2015 – V Pavlově byla na konci loňského roku zahájena výstavba archeologického parku, který návštěvníkům umožní zblízka si prohlédnout jedinečné paleolitické sídliště a dozvědět se mnohé podrobnosti o životě našich předků. Návštěvníkům má výstavní prostor evokovat návštěvu jeskyně – prakticky celý objekt je skryt v terénní vlně.

ČT Brno po půl století získá nové studio

ct brno zakladni kamen nove studioBrno, 19. prosince 2014 - Na konci listopadu začala výstavba nového studia České televize v Brně. Moderní televizní areál, který se plánoval od roku 2008, by měl v městské části Líšeň vzniknout za čtrnáct měsíců. Oproti původním návrhům bude stát o polovinu méně.

Slavkovský zámek ukončí v neděli letošní sezónu

zamek slavkov u BrnaSlavkov u Brna, 5. prosince 2014 - Se svými příznivci  a návštěvníky se Zámek Slavkov – Austerlitz rozloučí v neděli 7. prosince 2014 v 16:00 hod. Zavírají se brány a zámek se bude připravovat na novou sezónu 2015. Předpokládaný termín slavnostního otevření zámku je čtvrtek 26. března 2015.

V Mikulově odhalili památník obětem železné opony

mikulov pamatnik obeti zelezna oponaMikulov, 22. listopadu 2014 - Třiapadesát kovových stél se tyčí do nebe u Mikulova, aby navždy připomínaly ty, kteří zemřeli na hranicích s Rakouskem. Památník Brána ke svobodě, který byl v pátek 21. listopadu slavnostně odhalen, je mementem na osudy lidí, které spojovala touha po svobodě. Zaplatili však daň nejvyšší.

Lesy ČR revitalizovaly vodní tok Medvídky v lužním lese na Hodonínsku

VODNI tok medvidky hodoninskoStrážnice, 21. listopadu 2014 – Lesy České republiky zdárně dokončily revitalizaci vodního toku Medvídka v lužním lese mezi Strážnicí a Petrovem u Hodonína. Obnovily tak průtočnost Medvídky, která je zásobována vodou ze soustavy umělých koryt vodních toků navázaných na Baťův kanál.

Zámecký park v Mikulově prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Mikulov-zamekKB-250Mikulov, 31. října 2014 - Mohutná barokní brána do zámeckého parku v Mikulově se v září uzamkla a znovu se návštěvníkům otevře až v srpnu příštího roku. Do té doby bude zahrada patřit pracovníkům firmy GARDENLINE, která zvítězila ve výběrovém řízení na rekonstrukci zámeckého parku. V průběhu rekonstrukce musí být areál zámecké zahrady z pochopitelných důvodů veřejnosti uzavřen. K zámku však zůstávají dvě přístupové cesty. A to z Husovy ulice po schodišti vedle synagogy nebo cestou z čestného nádvoří temnou bránou. Tudy je možný i vjezd vozidlům.

Hrušňová alej, symbol malebných Vedrovic, byla obnovena

hrusnova alej vedrovice obnovenaVedrovice, 24. října 2014 - Jihomoravské Vedrovice obnovily původní hrušňovou alej nad obcí, která patří k jejich tradičním symbolům. 80 nových hrušní vysázeli místní obyvatelé, kterých se sešlo na 250 v sobotu 18. října. Na pořízení nových ovocných stromů přispěla Nadace ČEZ pod odborným dohledem botanika Václava Větvičky.

Strana 9 z 37

Salon vín České republiky 2017