Umístění: Kultura Ostatni

Šramlfest ve Znojmě nabídne divokou balkánskou dechovku i hudební cirkus

FanfaraTransilvania-Sibiu350Znojmo, 7. července 2016 - Neobyčejné hudební i divadelní zážitky čekají na návštěvníky znojemského Šramlfestu na konci července. Organizátoři pozvali divokou rumunskou dechovku Fanfare Transilvania, oceňované slovenské trio Longital nebo francouzský hudební cirkus Sergent Pépere. Více prostoru dostanou letos i místní kapely. Diváci se navíc mohou těšit i na novocirkusové představení na visuté hrazdě připravené speciálně pro Mikulášské náměstí. Dvoudenní přehlídka alternativní hudby a divadla v srdci historického Znojma začne v pátek 29. července a pokračovat bude v sobotu 30. července 2016.

Poklepáním základního kamene zahájili v Tišnově projekt Cesta hrdelního práva

cesta hrdelniho prava 1624Brno, 13. června 2016 - Na tišnovské radnici byl ve čtvrtek 9. června 2016 za účasti hejtmana Michala Haška zahájen projekt Cesty hrdelního práva. Projekt uměleckou formou ukáže cestu, po které v minulosti kráčeli odsouzenci z tišnovské šatlavy umístěné na radnici až k šibenici na Klucanině. Cestu tvoří sedm zastavení zpodobňujících sedm hlavních hříchů. Kamenné výtvory Milivoje Husáka budou mít z rubové strany ztvárněné ctnosti, která jsou opakem hříchu uvedeného na líci. Podle autora projektu Miloše Sysla bude cesta určena široké veřejnosti, bude mít přesah umělecký, historický, filosofický, edukační, rekreační, turistický a v neposlední řadě bude sloužit k zamyšlení, zastavení nebo jen pro potěchu oka.

Slavkov slaví 600 let od doby, kdy získal vlastní městský znak

slavkov u brna 600 let vyroci znaku privilegiumSlavkov u Brna, 29. března 2016 - Unikátní faksimile nejstaršího dochovaného znaku v Českých zemích, nové detailní modely proměn zámku nebo restaurovaný obraz bohyně Nemesis se slavkovským znakem. Nejen to jsou lákadla výstavy Slavkov – 600 let znakového privilegia, která představí Slavkov u Brna jako město s výjimečnou historií.

Veletrh Rybaření představí všechny novinky pro úspěšný lov

rybar rybareni rekaBrno, 15. března 2016 - Od 17. do 20. března se na brněnském výstavišti v pavilonu G2 uskuteční další ročník prodejní výstavy rybářských potřeb RYBAŘENÍ. „V letošním roce mohou rybáři vybírat z opravdu široké nabídky na stáncích více než 55 firem na čisté výstavní ploše přes 1 670 metrů čtverečních, což je oproti minulému roku nárůst komerční plochy o více než 40 %. Na dalších více než 1 000 metrech se bude konat doprovodný program, letos poprvé také na venkovní ploše," řekl Miloň Mlčák, ředitel výstavy.

V Brně, Skoronicích a Velaticích vyrostou Zelené oázy za čtvrt milionu

zelena oaza velaticeBrno, 16. února 2016 – Celkem tři projekty z Jihomoravského kraje získaly finanční podporu z grantového programu Zelené oázy, který společně vyhlásily Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Díky grantu vznikne v brněnské Waldorfské škole zelené prostranství s naučnou Stezkou Sojky, ve Skoronicích nová odpočinková zóna v centru a ve Velaticích zelená oáza u místního potoka.

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí opravit drobné památky

kaplicka pamatkaBrno, 1. února 2016 – Nadace Via právě vyhlásila další ročník programu Fond kulturního dědictví. Cílem programu je podpořit vazby lidí k místu, kde žijí. Organizátoři také chtějí pomáhat posilovat osobní vazby mezi dobrovolníky, a to právě prostřednictvím společné účasti na opravách a oživení drobných památek.

Koupí charitativní můžete přispět na výcvik vodícího psa

polevka charitaBrno, 21. prosince 2015 - K vánočnímu času neodmyslitelně patří řada charitativních akcí a dobročinných sbírek. Kromě tradiční sbírky Červeného kříže pod vánočním stromem dodržujeme v Brně i další krásnou tradici, „Dobročinnou vánoční polévku“, jejíž výtěžek je věnován Sdružení Vodící pes, o. s. na výcvik vodícího psa pro zrakově postižené.

Z architektů se stávají aktivisté a oživují veřejný prostor

nadaceBrno, 15. prosince 2015 – Minulý týden proběhl v Brně třetí ročník konference s názvem Město pod pokličkou. V Otevřené zahradě Nadace Partnerství prezentovali své zkušenosti zástupci Vídně, Prahy, Plzně nebo Kopřivnice z radnice i spolků. Většina účastníků vidí důležitý posun ve změně rolí. Z architektů se stávají aktivisté, aktivisté se posunují na radnici.

Strana 7 z 39