Aktualizováno: Thursday, 21. September 13:00

Umístění: Kultura Ostatni

Ignis Brunensis 2010 - známe detailní program!

PICT4720Brno, 19. května 2010 - STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – soutěžní přehlídka ohňostrojných show již 13 let zve do Brna stovky tisíc místních návštěvníků i hostů z Moravy, celé České republiky a ze zahraničí.

Proběhnou veletrhy URBIS TECHNOLOGIE a WATENVI

veletrhBrno, 19. května 2010 - Mezinárodní veletrh komunálních technologií URBIS TECHNOLOGIE se bude letos poprvé konat souběžně s Mezinárodním vodohospodářským a ekologickým veletrhem WATENVI. Ten zahrnuje Mezinárodní vodohospodářskou výstavu Vodovody-Kanalizace, kterou pořádá Sdružení oborů vodovodů a kanalizací SOVAK ČR, a Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envibrno.

ČSÚ: Počet ubytovaných turistů v kraji se mírně zvýšil

lednice_-_jizdarna_zdroj_web_JMKBrno, 11. května 2010 (MEDIAFAX) - V 1. čtvrtletí se počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v Jihomoravském kraji meziročně zvýšil o 2,6 procenta, počet ubytovaných hostů byl vyšší o 0,4 procenta. Vyplývá to z úterní statistiky Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Břeclavský soud: Zámek v Mikulově zůstane státu

soud-spravedlnost-1Břeclav, 7. května 2010 (MEDIAFAX) - U Okresního soudu v Břeclavi pokračoval dlouholetý spor o rozsáhlé majetky šlechtického rodu Dietrichsteinů. Dědička Mercedes se dožaduje navrácení rodového majetku, zabaveného po válce českými úřady kvůli údajné kolaboraci jejího otce Alexe s nacisty, soud ji však v pátek nevyhověl.

Rej čarodějnic

CarodkyBrno, 3. května 2010 - Konec dubna je doba pro slet čarodějnic. Ty se v neděli 25. 4. odpoledne sletěly do parku na Réně. V dolní části parku bylo pro děti připraveno šest stanovišť s různými čarodějnickými úkoly. Děti za splnění obdržely škrabošku v podobě kočky, čarodějnické omalovánky a sladkosti. Po projití trasy se nechávaly ozdobit tetováním nebo si mohly vyzkoušet další nesoutěžní disciplíny.

V Brně proběhne projekt Obhajoba pastelky

PastelkyBrno, 29. dubna 2010 - Marie Brožová se svým projektem Obhajoba pastelky poprvé navštíví Brno. Od 27. května do 3. června 2010 můžete v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově 6 v dětském oddělení navštívit veřejné kreslení obrazu na největší formát papíru A0 s názvem „Princezna Večernice“. Marie Brožová pozve kolemjdoucí do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozrazuje tajemství své unikátní techniky pastelek a inspiruje k výletům do krajiny fantazie.

Brnu opraví Tugendhat za peníze z EU a ministerstva kultury

EU-LogoBrno, 26. dubna 2010 (MEDIAFAX) - Brno obdrží z fondů EU 155 milionů korun, které z 88 procent pokryjí náklady na opravu vily Tugendhat. Zbylých dvanáct procent sumy potřebné na rekonstrukci architektonické chlouby města dodá ministerstvo kultury a radnice, řekl v pondělí náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD).

Dny židovské kultury a další akce v Mikulově

SvicenMikulov, 26. dubna 2010 - Město Mikulov si ve dnech od 29. dubna do 2. května připomene svou bohatou židovskou historii. Na Husově ulici jako jádru bývalého židovského ghetta, v Městském kině a Kinoklubu se bude konat rozmanitý program.

Strana 26 z 34

Salon vín České republiky 2017