Aktualizováno: Tuesday, 18. October 13:16

Umístění: Kultura Ostatni

Břeclavský soud: Zámek v Mikulově zůstane státu

soud-spravedlnost-1Břeclav, 7. května 2010 (MEDIAFAX) - U Okresního soudu v Břeclavi pokračoval dlouholetý spor o rozsáhlé majetky šlechtického rodu Dietrichsteinů. Dědička Mercedes se dožaduje navrácení rodového majetku, zabaveného po válce českými úřady kvůli údajné kolaboraci jejího otce Alexe s nacisty, soud ji však v pátek nevyhověl.

Rej čarodějnic

CarodkyBrno, 3. května 2010 - Konec dubna je doba pro slet čarodějnic. Ty se v neděli 25. 4. odpoledne sletěly do parku na Réně. V dolní části parku bylo pro děti připraveno šest stanovišť s různými čarodějnickými úkoly. Děti za splnění obdržely škrabošku v podobě kočky, čarodějnické omalovánky a sladkosti. Po projití trasy se nechávaly ozdobit tetováním nebo si mohly vyzkoušet další nesoutěžní disciplíny.

V Brně proběhne projekt Obhajoba pastelky

PastelkyBrno, 29. dubna 2010 - Marie Brožová se svým projektem Obhajoba pastelky poprvé navštíví Brno. Od 27. května do 3. června 2010 můžete v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově 6 v dětském oddělení navštívit veřejné kreslení obrazu na největší formát papíru A0 s názvem „Princezna Večernice“. Marie Brožová pozve kolemjdoucí do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozrazuje tajemství své unikátní techniky pastelek a inspiruje k výletům do krajiny fantazie.

Brnu opraví Tugendhat za peníze z EU a ministerstva kultury

EU-LogoBrno, 26. dubna 2010 (MEDIAFAX) - Brno obdrží z fondů EU 155 milionů korun, které z 88 procent pokryjí náklady na opravu vily Tugendhat. Zbylých dvanáct procent sumy potřebné na rekonstrukci architektonické chlouby města dodá ministerstvo kultury a radnice, řekl v pondělí náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD).

Dny židovské kultury a další akce v Mikulově

SvicenMikulov, 26. dubna 2010 - Město Mikulov si ve dnech od 29. dubna do 2. května připomene svou bohatou židovskou historii. Na Husově ulici jako jádru bývalého židovského ghetta, v Městském kině a Kinoklubu se bude konat rozmanitý program.

Bonjour Brno 2010 – známe program druhé poloviny festivalu!

PetanqueBrno, 8. dubna 2010 - Festival francouzské a frankofonní kultury Bonjour Brno 2010 nabídne ve třetím týdnu program, ve kterém nebude chybět přednáška, koncert, filmové projekce, ochutnávka vín ani pétanque.

Kulturní program v Miroslavi - známe program na léto 2010!

Film2Brno, 24. března 2010 - Léto se kvapem  blíží a s ním i bohatý kulturní program v Miroslavi! Ať už patříte mezi milovníky turistiky, rybaření, nebo vyhledáváte spíše filmové či hudební zážitky, jistě zde najdete zábavu Vám přímo šitou na míru!

Brno uloží na čestném pohřebišti Jana Nováka

Music2Brno, 10. března 2010 (MEDIAFAX) - Brněnští radní rozhodli o uložení ostatků hudebního skladatele Jana Nováka na čestném pohřebišti města. Ve středu to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD) s tím, že schránka s pozůstatky umělce se stane součástí skupiny čestných hrobů na Ústředním hřbitově.

Strana 26 z 33

Inzerce