Umístění: Kultura Ostatni Brno: Ples před oponou 2011 za účasti hvězd roztančí Mahenovo divadlo

Brno: Ples před oponou 2011 za účasti hvězd roztančí Mahenovo divadlo

Brno, 11. ledna 2011 - Netradičně, před oponou, se bude tančit v brněnském Mahenově divadle. V sobotu 15. ledna 2011 se tady podruhé v historii koná Ples před oponou, Reprezentační ples města Brna pořádaný pod záštitou primátora Romana Onderky.

Mahenovo-divadlo

 

Pouze pro tento večer se spojí divadelní jeviště s hledištěm a podlaha se promění v dokonalou taneční plochu, na kterou vplují například účastníci oblíbené soutěže StarDance ....když hvězdy tančí. K tanci zahraje orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Tradičně prvotřídním průvodcem bude Marek Eben, který uvede hvězdné hosty – Evu Urbanovou, Mira Žbirku, Lou Begu, kterého po celém světě proslavil hit Mambo No. 5, pophvězdu Sandru známou hity Hiroshima či Maria Magdalena, zpěvačku Terezu Černochovou s B SIDE BANDem a samozřejmě také umělce Národního divadla Brno. Zajímavou podívanou nabídne dražba hodnotných předmětů, jejíž výtěžek bude věnován na charitativní účely.

Skvostnou kulisu pro vrchol moravské plesové sezony vytvoří prostory Mahenova divadla, nepřehlédnutelné novorenesanční památky v centru moravské metropole. Slavnostní otevření se datuje v roce 1882 a v historii budovy je zapsán také jeden vzácný primát - šlo o první výhradně elektricky osvětlené divadlo na světě. Schodiště ve foyeru navrhli architekti Ferdinand Fellner jun. a Hermann Helmer podle vzoru pařížské opery Palais Garnier.

Marek-Eben


„Úspěch fascinujícího prostoru plesového uspořádání v Mahenově divadle, spolu s kvalitním programem a špičkovou gastronomií, způsobil, že první vstupenky na druhý ročník Plesu před oponou si zájemci doslova vynutili již druhý den po zakončení toho prvního...“ podotýká ředitel Národního divadla Brno Daniel Dvořák.

Návštěvníci Plesu před oponou si mohou zvolit mezi stolovým uspořádáním v hlavním sále a posezením v lóžích. Vstupenky v různých cenových úrovních (od 2 000 Kč) zahrnují bohatý raut s nabídkou špičkové teplé i studené kuchyně, kvalitními víny, pivem, nealko nápoji, kávou.... Stačí si jen vybrat (a příliš dlouho neváhat, protože nejdražší vstupenky už jsou vyprodány) a zažít nezapomenutelnou společenskou událost s významným charitativním podtextem.

Ples před oponou pořádá Národní divadlo Brno spolu s BM Media Production, s. r. o.

(red)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci