Umístění: Kultura Ostatni Na zámku ve Slavkově vás čekají speciální vánoční prohlídky

Na zámku ve Slavkově vás čekají speciální vánoční prohlídky

zima zamek slavkov u brna snihSlavkov, 16. listopadu 2016 - Historie Vánoc, adventní výzdoba, představení tradic i soutěž o nejkrásnější dětský stromeček. Nejen tak bude vypadat novinka na zámku – speciální vánoční prohlídková trasa. Advent na zámku začíná už ve čtvrtek 17. listopadu a končí 11. prosince. Vernisáž se uskuteční ve středu 16. listopadu od 16:00.

Severní křídlo památky, historické salonky, provoní jehličí a zútulní je adventní výzdoba. Průvodci pak návštěvníky postupně seznámí s historií Vánoc tak, jak probíhaly v různých časových obdobích a popovídají jim o vánočních zvycích.

Do výzdoby zámku se zapojí i děti z místních škol. Jednotlivé školní týmy dostanou k dispozici na prohlídkové trase stromeček, který si mohou nazdobit podle vlastní fantazie. O nejkouzelnějším stromečku pak rozhodnou návštěvníci, kteří budou v závěru prohlídky hlasovat o svém favoritovi.

O hodnotné ceny nesoutěží pouze děti ze škol, ale také hlasující – návštěvníci. Na závěr sezóny budou vylosováni tři výherci, kteří získají rodinnou vstupenku na Zámek Slavkov – Austerlitz.

Vernisáž prohlídkové trasy se uskuteční ve středu 16. listopadu od 16:00 v Divadelním sále. Poté si návštěvníci mohou projít prohlídkovou trasu a odstartovat tak hlasování o nejkouzelnější dětský stromeček. Hudební doprovod zajistí Základní umělecká škola F. France Slavkov u Brna.

Vstupné do vánoční prohlídkové trasy: 80 Kč dospělí, 60 Kč senioři, 40 Kč děti, ZTP, studenti, 30 Kč školní skupiny - běžné školy, 20 Kč školní skupiny - partnerské školy, které se zapojí do soutěže o nejkrásnější stromeček.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci