Umístění: Kultura Ostatni Tradiční Václavský jarmark ve Slavkově doplní historický program

Tradiční Václavský jarmark ve Slavkově doplní historický program

vaclavsky jarmark slavkovSlavkov, 20. září 2016 - Podzimní slunce, vůně burčáku, dřeva i podzimních květin. Nejen tak je zapsaný tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v zámeckém parku v sobotu 24. září od 9.00 do 17.00. Letos však tuto akci ozvláštní historický program, kostýmované prohlídky a zejména večerní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR, který se odehraje na nádvoří zámku (více informací v samostatném článku). Venkovní program bude po celý den zdarma.

V zámeckém parku na vás bude čekat téměř sto řemeslníků, farmářů, vinařů, zahradníků i umělců. V několika desítkách stánků si můžete zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky, ale i domácí marmelády, včelí med, oříšky, cukrovinky apod.. Nebude samozřejmě chybět ani nezbytné občerstvení, doplněné o nabídku vinařů, kteří přivezou k ochutnání letošní burčák. Na své si přijdou i děti – připraven bude například skákací hrad, trampolíny nebo řemeslná dílna.

Protože Václavský jarmark má připomenout i udělení městského znaku králem Václavem IV. před šesti sty lety, letošní ročník oživí zábavný historický program ve středověkém stylu. „Spojili jsme se opět s organizátory dobové produkce, která dotvářela atmosféru na Dnech Slavkova. Mezi návštěvníky se tak budou pohybovat například rytíři a muži ve zbroji,“ potvrdila ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci