Umístění: Jižní Morava Politika Blansko zmodernizovalo svůj městský kamerový systém

Blansko zmodernizovalo svůj městský kamerový systém

blansko kameraBlansko, 16. ledna 2021 – Další modernizací prošel městský kamerový dohlížecí systém, který od roku 2000 v Blansku provozuje městská policie. Ta na konci loňského roku získala kvalitnější obraz i záznam díky pětici nových kamer. Čtyři jsou umístěné na budovách Zámek 1 a 2, umístění další se nyní dokončuje na budově Nemocnice Blansko na ulici Sadová.

 

„Kamerový systém byl v Blansku budován průběžně a tomu odpovídá i použití technických zařízení, která byla v konkrétní době k dispozici na trhu. Původně byl systém analogový, po nástupu digitální technologie jej postupně přebudováváme na digitální s využitím HD technologií, aby byla zajištěna maximální spolehlivost a zvýšila se využitelnost záznamů,“ popsal ředitel městské policie Martin Lepka.

Městský kamerový dohlížecí systém se skládá v současné době z 19 kamer umístěných na 16 kamerových bodech, dispečerského pracoviště u dozorčí služby Městské policie Blansko a monitorovacího pracoviště u dozorčí služby Obvodního oddělení Policie ČR. Modernizací už z větší části prošel v minulých letech, včetně technologií dispečerského a dohlížecího pracoviště.

Na sklonku loňského roku se podařilo vyměnit kamery, které dohlíží na okolí zámku a zámecký park, nyní se dokončuje také výměna kamery v areálu blanenské nemocnice. Tato etapa modernizace přijde na bezmála 700 tisíc korun.

„Původní již zastaralé analogové kamery nahrazují moderní IP kamery s vysokým rozlišením, které zajistí snímání obrazu v několikanásobně vyšší kvalitě oproti současnosti i lepší viditelnost v noci. Došlo také k výměně zařízení pro přenos signálu,“ potvrdil ředitel městské policie Martin Lepka s tím, že s modernizací kamer umístěných na zámku se muselo čekat na nový propoj do optické sítě.

Strážníci nyní mají k dispozici kvalitnější přenos i širší možnosti záznamu, namísto jedné otočné kamery jsou po modernizaci nyní otočné všechny, nesrovnatelně kvalitnější je také noční vidění. Nově položenou optiku už využívají i pracovníci muzea. „Efektivní fungování kamer zajistí lepší bezpečnost muzejních sbírek. Díky optickým kabelům jsme získali také připojení nově opravených prostor budovy Zámek 2 k internetu, to při své práci využijí naši odborní pracovníci, kteří v budově Zámku 2 mají nové zázemí,“ doplnila ředitelka Muzea Blanenska Pavlína Komínková.

Analogová tak zůstává už jen kamera na budově bývalé hasičky a kamera umístěná na náměstí Míru.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci