Zvláštní opatření přijali radní údajně proto, aby ochránili před podvodníky nebo nepoctivými prodejci především starší obyvatele třináctitisícového města. Podomní prodej úřad definoval jako prodej zboží a poskytování služeb lidem v bytech a domech určených k bydlení. Radnice zakázala zároveň obchodníkům a prodejcům, aby své zboží jakkoliv nabízeli na ulicích nebo náměstích.
"Jestliže se lidé s podomními obchodníky přesto setkají, radnice je vyzvala, aby zavolali městské strážníky," řekla vedoucí živnostenského úřadu. Pokud strážníci obchodníky při zakázaném způsobu prodeje ve Veselí nad Moravou přistihnou, hrozí jim až třicetitisícová pokuta.
Lidé v městě na moravskoslovenském pomezí přitom nejsou odkázáni pouze na nutnost nakupovat zboží v kamenných obchodech - v centru Veselí nad Moravou je totiž pět tržnic. Pozoruhodností slováckého města s přetrvávající zhruba čtrnáctiprocentní nezaměstnaností jsou také supermarkety všech významných obchodních řetězců. O zákazníky se tam přetahují kromě jiných Lidl, Penny, Billa a Coop, radnice pak loni schválila i výstavbu Kauflandu, kvůli kterému padly v centru města budovy bývalého statku, mlýna a továrny na nábytek.