Umístění: Jižní Morava Politika Rekordní počet přihlášek v pátém ročníku participativního rozpočtu v Blansku

Rekordní počet přihlášek v pátém ročníku participativního rozpočtu v Blansku

Blansko, 28. listopadu 2023 - Do pátého ročníku participativního rozpočtu Společně PRO Blansko byl letos podán rekordní počet projektů. Dokazuje to jeho narůstající popularitu. Celkový počet soutěžících projektů byl 21. Hlasování skončilo 21. listopadu a výsledky budou brzy zveřejněny.

volba projekt rozpocet urna

 

„Letošní ročník participativního rozpočtu v Blansku se může pochlubit rekordním počtem přihlášených projektů. Celkový počet podaných návrhů se vyšplhal na číslo dvacet jedna. Tři projekty byly vyřazeny pro nedodržení podmínek a osmnáct postoupilo do hlasování veřejnosti, které skončilo 21. listopadu. Mám radost, že po loňském propadu, kdy se v hlasování vybíralo pouze ze tří projektů, došlo letos k takovému nárůstu a s netrpělivostí očekávám zveřejnění výsledků hlasování,“ uvedl zastupitel města Blanska František Hasoň (KDU-ČSL).

Z dodaných návrhů se většina orientuje na volnočasové aktivity především dětí a mládeže. Jedná se jak o úpravy či vybudování nových dětských hřišť, dětského pumptracku, tak také například o vylepšení zázemí pro skauty. Ti mají v Blansku přes osm set členů. Další návrhy se týkají vylepšení veřejných prostranství doplněním mobiliáře, osvětlení, či parkovou úpravou volného travnatého prostranství na jednom z blanenských sídlišť. Zajímavý je rovněž návrh na vybudování DiscGolfu v oblíbeném areálu rekreační oblasti Palava.

„Celkový rozpočet je pro tuto akci letos stanoven na 700 tisíc korun, což jsou také maximální možné náklady na jeden projekt. Po zkušenostech z minulých ročníků byla stanovena podmínka, že přípustné jsou pouze ty stavební záměry, které nevyžadují stavební povolení. Důvodem je potřeba dokončení realizace do 24 měsíců od schválení vítězného projektu radou města a v předchozích ročnících docházelo k časovým problémům,“ informoval o parametrech Hasoň.

Vzhledem k tomu, že se letos sešlo několik zajímavých nápadů, plánuje město kromě vítězného projektu, stejně jako v minulých ročnících, realizovat i některé další, které nevyhrály.

„Letošní rekordní počet projektů svědčí o všímavosti občanů a jejich zájmu o vylepšení veřejného prostoru města nebo. Za to jim patří poděkování a osobně mě tato skutečnost velmi těší. Je to důkaz, že participativní rozpočet, má smysl,“ uzavřel Hasoň.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci