Umístění: Jižní Morava Politika Znojmo bude mít nové vedení, povede ho koalice ČSSD, KDU-ČSL, ODS a Pro Znojmo

Znojmo bude mít nové vedení, povede ho koalice ČSSD, KDU-ČSL, ODS a Pro Znojmo

znojmo nova koaliceZnojmo, 13. ledna 2021 - Znojemská radnice má novou koalici. Po politických neshodách končí koalice ČSSD, ANO a ODS. Novou koaliční smlouvu podepsali zástupci ČSSD, KDU-ČSL, ODS a Pro Znojmo, tato koalice má město vést do konce tohoto volebního období. Personální změny, které jsou uvedené níže, má stvrdit zastupitelstvo 18. ledna, které zasedá od 15:00 v Louckém klášteře. Podle koaliční smlouvy se novým starostou stane Jakub Malačka (ČSSD), současný místostarosta. V gesci bude mít oblast investic, majetku, IT, územního plánu, kancelář starosty, oddělení vnějších vztahů a Zdravé město Znojmo.

Současný starosta Jan Grois (ČSSD), který už dříve avizoval rezignaci na post starosty, bude místostarostou pro oblast školství a odbory dopravy, vnitřní správy a přestupků.

Místostarosta Karel Podzimek (ODS) bude mít i nadále na starost oblast kultury a sportu, odbor živnostenský a komunikaci s krajem.

Oblast cestovního ruchu bude mít nově na starost budoucí místostarosta Lukáš David (Pro Znojmo), který bude odpovědný i za implementaci Marketingové strategie cestovního ruchu města Znojma 2030, za meziregionální spolupráci a město bude zastupovat také v destinační společnosti ZnojmoRegion. Dále bude mít v gesci odbor výstavby a odbor finanční.

Místostarostou bude také Pavel Jajtner (KDU-ČSL), který bude odpovědný za oblast sociální a zdravotní, odbor správní a také za komunikaci s krajem.

Na pozicích radních mají zůstat Vlastimil Tima a Tomáš Buršík (ČSSD), novými radními budou Jakub Krainer (Pro Znojmo) a Marek Venuta (KDU-ČSL).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci