Umístění: Jižní Morava Školství Kraj se zapojil do projektu podnikatelského inkubátoru Novira

Kraj se zapojil do projektu podnikatelského inkubátoru Novira

Brno, 20. října 2011 (MEDIAFAX) - Rada Jihomoravského kraje ve čtvrtek schválila partnerství Jihomoravského kraje v projektu Podnikatelský inkubátor Novira, který předložila společnost Westcom akcelerátor. Uvedl to jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že inkubátor poskytne začínajícím firmám chráněné prostředí.

Vedci

Záměrem inkubátoru Novira je vytvořit prostředí pro rozvoj malých inovativních firem, které hodlají podnikat především v oblasti webových a mobilních služeb na internetu, a následně jim pomoci s urychlením jejich podnikatelských záměrů.

Obecným cílem podnikatelského inkubátoru je poskytnout podnikatelům v začátcích podnikání chráněné prostředí, kde se budou moci soustředit především na vývoj svých produktů, služeb a technologií, a maximálně jim ulehčit starosti s chodem firmy. "Partnerství Jihomoravského kraje bude spočívat především v aktivní podpoře marketingových a obchodních aktivit, přípravě obchodních strategií, vyhledávání investorů a pomoci při vyjednávání jejich vstupu do začínajícího podniku," řekl Hašek.

Za projektem žadatele stojí mateřská společnost Westcom, která se od svého vzniku v roce 1998 věnuje podnikání v oblasti internetu. Mezi nejúspěšnější projekty společnosti patří projekt Webnode. V případě schválení projektu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace bude podle Haška Jihomoravský kraj participovat na projektu bez jakékoliv finanční účasti.

Podnikatelský inkubátor Novira je podle zjištění agentury Mediafax již aktuálně ve výstavbě. Budova roste v Brně, v ulici Hlinky 70, nedaleko výstaviště.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript