Umístění: Společnost

Dobrovolníci v Mramoticích na Znojemsku vysázeli 11,5 tisíce malých stromků

les znojmo sazeniceMramotice, 30. října 2021 - Po více než ročním odkladu se předposlední říjnovou sobotu uskutečnila akce Zalesníme spolu Mramotice. Tento den spojil veřejnost společný cíl obnovit les v Mramoticích. Více než 200 dobrovolníků zde v průběhu šesti hodin vysázelo 11 500 sazenic stromů pod odborným dohledem zaměstnanců Městských lesů Znojmo.

Tesco opět podpoří lokální dobročinné projekty částkou 5 milionů Kč

tesco vy rozhodujete my pomahameBrno, 27. října 2021 – Společnost Tesco spustila přihlašování do 10. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 14. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

Nadace věnuje milion korun na obnovu zeleně na jižní Moravě

Nadace Tipsport vysadba zeleneBrno, 13. října 2021 – Nadace Tipsport podpoří prostřednictvím speciálního grantu ve výši jednoho milionu korun výsadbu stromů a obnovu zeleně v oblastech postižených přírodní katastrofou na konci června letošního roku. Grantová výzva s názvem Obnova zeleně na jižní Moravě je určena obcím, neziskovým subjektům vykonávajícím veřejně prospěšnou činnost v oblasti ochrany životního prostředí či příspěvkovým organizacím, které působí především na území a v blízkém okolí tornádem zasažených obcí.

Jihomoravané mohou získat grant na nové zahrady, aleje nebo remízy zničené tornádem

maly strom sazenice tornadoBrno, 7. října 2021 - Až do 1. listopadu mají lidé z jihomoravských obcí zasažených tornádem možnost získat finance na obnovu zničené zeleně. Výzvu vyhlásila Nadace Partnerství, která podporu směřuje do dvou hlavních témat: obnovy soukromých zahrad díky podpoře Člověka v tísni; a výsadbu alejí nebo remízů na veřejně přístupných místech za podpory ŠKODA AUTO a individuálních dárců. Soukromí žadatelé mohou na své zahrady, předzahrádky nebo sady získat od 5 do 50 tisíc korun.

Během Letní potravinové sbírky darovali Jihomoravané 5 000 porcí jídla

letni sbirka potravin tesco 2021Brno, 23. září 2021 – Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy. V Jihomoravském kraji zákazníci darovali přes 2 tuny potravin, což představuje téměř 5 000 porcí jídla.

Lidé po tornádu dostali ze sbírek neziskovek přes 600 milionů korun

penize czk tisicovky tornadoBrno, 23. září 2021 – Postavit se zpátky na nohy pomáhaly obyvatelům oblastí zasažených tornádem už od samého počátku. Vlastními silami, psychologickými radami i penězi ze sbírek, které založily. Humanitárním organizacím se za necelé tři měsíce od řádění živlu podařila vybrat téměř miliarda korun. Z ní dosud lidem vyplatily přes 600 milionů, což odpovídá asi 64 procentům.

Tři projekty z jižní Moravy míří do finále soutěže #jaknaklima

klima such stromBrno, 16. září 2021 – Finalisté soutěže Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu se utkají o hlasy veřejnosti. Z osmnácti inspirativních projektů můžou lidé vybírat už jen měsíc, anketa o Cenu sympatie končí 15. října. Mezi nejlepší nápady se na jižní Moravě probojovaly hned tři projekty: ekofarma Petra Marady, lužní les na Dyji a škola v Ostopovicích. V soutěži od Nadace Partnerství veřejnost vybírá až dva české projekty a jeden rakouský.

Brněnští šimpanzi se přestěhují do Hodonína

simpanz1 Zoo BrnoBrno, 16. září 2021 - Několik šimpanzů z brněnské zoo čeká přesun do nového bydliště. Transport šimpanzí skupiny, samce Fábena a samic Giny a Maryšky, ze Zoo Brno do Zoo Hodonín je naplánován na pondělí 20. září v dopoledních hodinách. Hodonínská zoologická zahrada jim po dobu výstavby vnitřního zázemí expozice poskytne nový domov. Přípravné práce na zahájení stavby začnou na konci letošního roku.

Obce mohou získat až 140 tisíc korun na Zelené oázy

zelena oaza nadace partnerstviDo 31. října mají obce, školy, neziskovky, další organizace šanci získat až 140 000 korun na proměnu svého okolí v zelené oázy. Grantový program Nadace Partnerství a společnosti MOL Česká republika rozděluje již pošesté příspěvky ve výši 1,4 milionu korun. Detaily zájemci najdou na webu zelene-oazy.cz. Cílem výzvy je podpora připravenosti měst a vesnic na výkyvy počasí, sucho nebo sníženou schopnost krajiny zadržovat vodu.

Máte září na vypovězení smlouvy, pokud nejste spokojeni s hospodařením na své půdě

traktor seno pudaBrno, 6. září 2021 – Půda v Česku je ve špatném stavu. Většina polí je ohrožená erozí. Zemědělská krajina je vyčerpaná intenzivním hospodařením. Teď je čas, kdy to mohou tři miliony z nás změnit. Na konci září končí pachtovní rok. A vlastníci půdy se mohou domluvit na udržitelném hospodaření. Jak konkrétně? S tím jim pomůže Živá půda.

Strana 5 z 433