Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet

Archeopark Pavlov získal prestižní titul Stavba roku

archeopark pavlov interierPavlov, 18. října 2016 - Archeopark Pavlov získal titul Stavba roku. Titul udělila odborná porota Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Jedná se o nejprestižnější ocenění od profesionálů v oboru. „Úspěch v tak prestižní soutěži jako je Stavba roku je pro nás obrovským zadostiučiněním. Aby mohlo muzeum v této podobě vzniknout, muselo udělat mnoho lidí obrovský kus práce. A těší mě, že výsledek této spolupráce oceňují nejen tuzemští a zahraniční odborníci, ale zejména ti, pro koho je projekt určen - návštěvníci. Jejich zájem předčil naše očekávání – jen za letošní zkrácenou sezónu jich do expozice zavítalo přes 30 tisíc,“ zhodnotil ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín.

Tour de burčák láká cyklisty i pěší na výlet vinařskou krajinou

burcak sklenicky foto krystof turekZnojmo, 20. září 2016 - Již tradiční cykloputování Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska se koná v sobotu 24. září. V terénu budou vyznačeny dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší a na každé bude vždy několik zastávek u místních vinařů. Start i cíl je v Louckém klášteře ve Znojmě, kde bude probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo. Výběr tras i program na zastávkách nabízí celodenní vyžití pro pohodáře, zdatné cyklisty i rodiny s dětmi.

Na rybářské slavnosti s Jakubem Vágnerem zamiřte do Pasohlávek

jakub vagner rybarPasohlávky, 13. září 2016 - Od pátku 16. do neděle 18. září se v v Autokempu Merkur v Pasohlávkách uskuteční Víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem. Akce proběhne jako doprovodný program 18. ročníku nejprestižnějšího rybářského závodu světa World Carp Classic a návštěvníci všech věkových kategorií se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Šiklův mlýn se rozloučí s létem nadupaným programem pro celou rodinu

western divoky zapadBrno, 30. srpna 2016 - Přírodní zábavní park na Vysočině se rozloučí s letní sezónou tradiční akcí Zlatý Šiklák 2016. Ta se odehraje už v sobotu 3. září. Návštěvníci se mohou těšit na speciální divadelní show – parodii na Oscarové ceny v podání herců ze Šiklova mlýna. Program startuje již v 10 hodin dopoledne. A bavit se budou dospělí i děti.

Na Divoký západ do Šiklova mlýna s celou rodinou

western divoky zapadBrno, 16. srpna 2016 - V sobotu 20. srpna se uskuteční již tradiční rodinná akce ve westernovém městečku v Šiklově mlýně. Akce "Rodinné pasy na divokém západě" je připravena nejen pro rodiny s dětmi do 18 let, které jsou již v projektu zapojeny ale také pro rodiny, které se zde do projektu chtějí zapojit. Pro držitele Rodinného pasu bude zvýhodněné vstupné s 50% slevou. Lákavý program doprovodí dětské vystoupení Mimoňů, Transformers a koncert Bohuše Matuše.

Kam vyrazit o víkendu 20. a 21. srpna?

KamBrno, 16. srpna 2016 - Třetí srpnový víkend na Cyklostezce Brno Vídeň ožije hodovým veselím ve Vranovicích. V Brně na Masarykově okruhu se koná Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix, na Špilberku hudební Open Air. Cyklovýlet lze spojit s výjižďkou na lodi nebo plachtěním na Nových Mlýnech, či zámecké Dyji.

Kam vyrazit o víkendu 13. a 14. srpna?

KamBrno, 10. srpna 2016 - Druhý srpnový víkend ožije hodovým veselím. Krojovaní stárci převezmou vládu v Blučině, Hevlíně, Novosedlech i Žabčicích. Brno budou od pátku do neděle obléhat Švédi. Rybolovu se budou věnovat nadšenci v Hevlíně, rachot motorů osloví příznivce demoličních závodů v Přibicích.

Mikulovské pivobraní zve na dobré pivo i muziku

pivo pullitr mikulovske pivobraniMikulov, 8. sprna 2016 - Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní VI. ročník festivalu Mikulovského pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

Strana 10 z 52