Aktualizováno: Tuesday, 17. October 00:00

Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na hradě Veveří se skutečně nacházel poklad nevyčíslitelné hodnoty

Na hradě Veveří se skutečně nacházel poklad nevyčíslitelné hodnoty

hradologie2-250Čejkovice/Brno, 2. května 2011 – Poklad nevyčíslitelné hodnoty byl na hradě Veveří skutečně objeven a návštěvníci si jej nyní mohou prohlédnout v rámci výstavy Tajemství templářské legendy hradu Veveří. Na výstavě bude představen vzácný obraz Madony z Veveří. Opět se otevře i otázka výskytu templářského pokladu na hradě, která je stálým zdrojem inspirace pro řadu archeologů, historiků, ale i „laických“ hledačů pokladů. Projekt vznikl díky podpoře společnosti Templářské sklepy Čejkovice.


Prostřednictvím spojení slova, obrazu a hudby se bude od 1. května odhalovat tajemství templářské legendy hradu Veveří. Prezentovány budou indicie i doposud nevyřešené otázky, které se objevily v průběhu staletého bádání. Veřejnosti bude představen i umělecký poklad nevyčíslitelné hodnoty – obraz Madony z Veveří ze 14. století. Je považovaný za špičku české gotické malby. Originál obrazu se nachází ve sbírce Národní galerie v Praze, na Veveří bude k vidění jeho fotokopie. Výstava přinese i další témata z historie krajiny kolem brněnské přehrady: podoba krajiny před vybudováním přehrady a její výstavba, budování tzv. německé dálnice, rozvoj kouzelného místa Tři kříže nad Chudčicemi. Návštěvníci budou mít příležitost dostat se i do zatím nepřístupných prostor hradu.

Generálním partnerem výstavy jsou Templářské sklepy Čejkovice. „Historie naší společnosti je s řádem templářů nepochybně spjata. Proto dlouhodobě podporujeme projekty, které se snaží objasnit početná tajemství těchto středověkých rytířů,“ uvedl Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel. K výstavě kromě finanční podpory a zajištění templářských rekvizit připravuje vinařské družstvo i speciální edici vín.

Výstava potrvá až do října 2011. Ke konci výstavy bude na Veveří a v okolí opět otevřen geofyzikální průzkum s využitím nejmodernějších technologií. Možná se konečně podaří zjistit, co všechno skrývá pověstné veverské podzemí.

(red), ilustrační foto: archiv www.hradologie.cz


Šalina - řádková inzerce