Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Wellness Kuřim přilákalo za tři týdny provozu na 9000 návštěvníků

Wellness Kuřim přilákalo za tři týdny provozu na 9000 návštěvníků

kurim1-250Kuřim, 1. listopadu 2010 - Po více než rok trvající přestavbě třicet let starého bazénu v Kuřimi na jeden z největších sportovně relaxačních areálů na jižní Moravě se konečně dočkali všichni milovníci vody, sportu a relaxace. A za první tři týdny provozu přivítali v nově zprovozněném areálu Wellness Kuřim bezmála 9 000 návštěvníků.


Brány Wellness Kuřim jsou od 10. října 2010 do široka otevřeny nejen pro obyvatele měst Kuřim, Tišnov, Blansko a přilehlých obcí, ale akvapark s bazény, vodními atrakcemi, špičkově vybaveným fitness centrem, zázemím pro mnohé regenerační a relaxační procedury, restaurací apod. láká i Brňany, odkud je dostupný městskou hromadnou dopravou.

IMG_1614up_468

„Za dny v provozu v měsíci říjnu 2010 činila průměrná denní návštěvnost areálu 400 platících osob. Zde nejsou započítány pronájmy bazénů a činnost plaveckých škol, které tradičně obsadili dva ze čtyř bazénů vždy ve všední dny dopoledne. Doposud vše běží dle našich předpokladů, dokonce si myslím, že návštěvnost i tržby se ještě o několik procent zvednou. Ale i za stávajících podmínek je možné kalkulovat s roční návštěvností kolem 150 000 návštěvníků a vyrovnaným hospodařením“, sdělil Jan Sojka, manažer wellness centra.

IMG_1551up_468

„Určitě pociťujeme i drobné porodní bolesti, není to však nic neobvyklého, u areálu tohoto typu. Nedostatky a závady urychleně eliminujeme se záměrem co nejdříve ukončit režim zkušebního provozu a přizpůsobit provoz maximálně požadavkům našich návštěvníků. Ostrý provoz pravděpodobně naběhne od prosince tohoto roku“, upřesnil Sojka.

IMG_1783up_468

„Velkou radost nám dělá i fitness centrum, které si, díky osobnímu přístupu a špičkovému vybavení, získalo řadu příznivců. Můžeme se pochlubit již třemi stovkami abonentů. Rychle se zaplnily lekce kolektivního cvičení – zejména o zumbu, power yogu, K2-hiking nebo X-Cycling je obrovský zájem a lekce je nutné předem rezervovat. Velmi dobře se prodávají také relaxační procedury – finská sauna, pivní nebo rašelinová koupel. Zájem bude narůstat s příchodem vánočních svátků, je to netradiční dárek, který si lidé mohou věnovat prostřednictvím dárkových poukazů“, myslí si Sojka. „Nesmím zapomenout na restauraci, která je vyvedena nejen po designové stránce, ale návštěvníci pozitivně hodnotí kvalitní výkony našich kuchařů, dobré nepasterované pivo z Chotěboře nebo nekuřácké prostředí. K dispozici máme také salonek se 16 místy, který si můžete rezervovat“, uzavírá své hodnocení prvních tří týdnů provozu manažer Wellness Kuřim.

O Wellness Kuřim
Třicet roků starý areál prošel celkovou náročnou rekonstrukcí a rozšířením. Investorem je město Kuřim a s přispěním dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod činila celková výše investice 168 mil. Kč. Stavba je společným dílem projektantů – společnosti Tipro projekt, a generálního dodavatele stavby – firmy Imos Brno. Zahájení provozu nového areálu Wellness Kuřim proběhlo 10. října 2010. Provozovatelem areálu je společnost s r.o. Wellness Kuřim.

IMG_4687up468

Pro sportovce, milovníky vodních atrakcí, pro všechny, kteří chtějí relaxovat a pečovat o své zdraví a krásu, jednoduše pro každého, kdo chce strávit volný čas v příjemném prostředí, je tu nový sportovně relaxační komplex Wellness Kuřim. Vodní ráj s několika bazény, tobogánem, posilovnou, aerobním sálem, bohatou nabídkou relaxačních a regeneračních procedur, dětským koutkem a restaurací se nachází na celkové ploše 4 000 m2, jen 14 km od Brna, ve městě Kuřim. Jeden z největších areálů tohoto typu na jižní Moravě je vybaven stroji a zařízeními ve špičkové kvalitě. K dispozici je např. finská sauna pro 4-6 osob nebo 3 profesionální masážní stroje včetně spa kapsule, která nabízí sérii oblíbených relaxačních procedur. Dále nabízíme 3 sály pro kolektivní cvičení, fitness centrum je jedním z nejlepších v širokém okolí, co se vybavení, ale i přístupu k návštěvníkům týká. Medová pivní koupel je atraktivní tečkou za množstvím služeb, které Wellness Kuřim poskytuje.

IMG_4770up468

Areál Wellness Kuřim je otevřen denně, Po-Čt od 06:30 do 21:00 hodin, v pátek od 8:00 do 21:00 hodin, o víkendech a svátcích od 09:00 do 21:00 hodin, restaurace pak od 11 do 22 hodin. Návštěvníci si mohou vybrat z nabízených časových pásem např. kondiční plavání na 60 minut, vstup na 90/180 minut, případně celodenní vstupné. Areál Wellness Kuřim nabízí také rodinné vstupné, slevy pro studenty, seniory nebo abonenty. Cena rodinného vstupného (2 dospělí a až 3 děti) na 90+15 minut činí 320 Kč. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

 

(red), foto: Wellness Kuřim