Umístění: Společnost Zajímavosti

Silná auta a princezny Koloběžky

Princezna KoloběžnaOblečená, neoblečená. Jako princezna Koloběžka si musejí připadat dívky, které si nechávají malovat na nahé tělo. Bodypainting je znám už ze starého Egypta a dodnes je nedílnou součástí mnoha afrických kmenů. Před 20 lety se začal používat v Hollywoodu k zvláštním efektům.

Hasiči zvládli požár Bořího lesa

Hasiči a požár lesaBoří les u Poštorné na Břeclavsku byl kdysi místem, kam se už nesmělo, nechtěl-li se člověk ocitnout před soudem pro pokus o ilegální přechod do „kapitalistické“ ciziny. Přesto v těchto místech státní hranici (mezitím již Schengenem pořádně zrelativizovanou) 23. září překročili Rakušané několikrát a mezinárodní konflikt z toho nevznikl...
Ze zapáleného klestí po těžbě dřeva se v Bořím lese rozhořel pořádný požár. Ani čtyři jednotky hasičů jej nedokázaly zdolat. Je přivolán vrtulník se zařízením pro hašení v nepřístupném terénu a o pomoc jsou požádány také hasičské jednotky z Rakouska. Deset lidí přítomných v lese je vážně zraněno a hasiči je vynášejí na nosítkách, lehce zraněné vedou k sanitkám. Mladou ženu v kritickém stavu transportuje do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby.

Kyjov a Tvarožná Lhota

Evropská kvetoucí sídlaObec Tvarožná Lhota a město Kyjov úspěšně reprezentovaly Českou republiku v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla) a obě se umístily na stříbrné příčce. František Lukl, starosta Kyjova, uvedl: „Jak komise sama řekla, Kyjov je město, které má ducha a kde žijí lidé, kteří mají město rádi a dělají pro to maximum.“
Soutěž, kterou před více než třiceti lety založila Velká Británie spolu s Francií, vyhlašuje každoročně Evropská asociace pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Česká republika je účastníkem od roku 2002. V rámci soutěže byla hodnocena řada kritérií, zejména péče o veřejné prostory, sadovnické úpravy s důrazem na využití květin na záhonech a v nádobách, ekologické přístupy k životnímu prostředí, recyklace odpadů, čištění odpadních vod, podpora cestovního ruchu apod.

Jakou svatbu mají vodníci

Svatba pod vodouKrásně upravené vlasy, šaty s dlouhou bílou – a navíc suchou – vlečkou, dokonalý make up.
Tak na to vše musela zapomenout nevěsta Kateřina Šrajerová, neboť se ženichem Jiřím Štanclem absolvovala první oficiální českou svatbu pod vodou. Nevěsta, která nemá s potápěním žádné zkušenosti, však nemohla ve čtyřmetrové hloubce brněnského koupaliště vydržet a za každou cenu se chtěla vynořit! Nakonec ale ke svatbě pod vodou přece jen došlo. Dokonce se pod vodní hladinou připíjelo i šampaňským. Výkon novomanželů je zapsán v české knize rekordů.

Krasavice z pravěku

HedvikaNejhezčí ženy na světě vždy byly a jsou z jižní Moravy – komu nestačí rozhlédnutí kolem sebe, tomu to snad potvrdí nové archeologické nálezy. Ty totiž dokazují, že už naši dávní předkové měli zalíbení...

Obálku ozdobí čáp nebo labuť

razítkoChcete poslat originální přání ke svatbě či narození dítěte? Ozdobte obálku netradičním razítkem labutě nebo čápa. Tato neobvyklá razítka můžete získat na dvou jihomoravských poštách. Ke svatbě v Oslavanech na Brněnsku, gratulující k novému přírůstku v rodině pak ve Křtinách na Blanensku. Stačí své přáníčko zalepit do obálky, opatřit ji adresou manželského páru a známkou, vložit do další ofrankované obálky a poslat na adresu „labutí“ či „čapí“pošty.

Hvězdárnou prošel kulový blesk

akce kulový bleskNové sedačky, koberce, světla. Tak bude za několik dní vypadat sál velkého planetária brněnské hvězdárny na Kraví hoře. „V polovině srpna jsme uzavřeli sál velkého planetária. Rozpadající se sedačky, které jsou v provozu již deset let a na nichž se vystřídalo kolem 650 tisíc návštěvníků, nahradí nová, exkluzívní křesla. Budou nejen pohodlnější, ale především polohovací! Jinak řečeno – umožní úpravu ležmo,“ přibližuje ředitel hvězdárny Jiří Dušek. „Dojde také na nové koberce, rozšíření světelného parku a nezapomeneme ani na nátěry již dosti opotřebovaného interiéru. Jak celá ,akce kulový blesk‘ dopadne, bude zřejmé již v polovině září. Na vlastní oči se můžete přesvědčit například při premiéře nového multivizuálního pořadu Mars, kterou uvedeme 1. října,“ uvádí Dušek.

Strana 134 z 134