Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Zastupitelé řešili poplatky či hraniční přechody

Zastupitelstvo JMKDne 22. ledna 2009 se uskutečnilo 3. zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Zastupitelstvo změnilo usnesení týkající se bezplatného nabytí hraničních přechodů v územní působnosti Jihomoravského kraje. Zatímco v předcházejícím volebním období projevil kraj zájem o všech devět přechodů, nyní z pohledu využitelnosti, účelnosti a hospodárnosti pro Jihomoravský kraj se jeví jako vhodné nabytí pěti hraničních přechodů.

Seznam nemocnic bez regulačních poplatků

Nemocnice bez poplatkuRada Jihomoravského kraje na své schůzi dne 29.1.2009 schválila systém poskytování finančních darů z prostředků Jihomoravského kraje pacientům k úhradě regulačních poplatků v souvislosti se zdravotní péči poskytovanou ve zdravotnických zařízeních zřízených Jihomoravským krajem.
Tento systém byl schválen všemi hlasy radních Jihomoravského kraje, tedy jak zástupci ČSSD i ODS. Systém bude platit od 1. 2. ve všech zdravotnických zařízeních zřízených krajem. Jedná se o úhradu všech typů regulačních poplatků v níže uvedených zdravotnických zařízeních.

Rekordní porodnost u Milosrdných bratří

nmbbrnoNemocnice u Milosrdných bratří hlásí rekordní porodnost – v minulém roce zde přišlo na svět při 1974 porodech celkem 1983 dětí, což je druhý největší počet ve své více než padesátileté historii nemocnice a nejvíce za posledních 28 let. Za posledních šest let je to dokonce více než dvojnásobný růst – pro srovnání, v roce 2002 se v porodnici v Polní ulici narodilo 905 dětí...

Jaké Vánoce mají děti v nemocnici

Vánoce v nemocniciVánoční svátky tradičně prožíváme v rodinném kruhu, doma mezi blízkými. Když jste však vážně nemocní, po těžkém úrazu nebo závažném zákroku, musíte je strávit i mimo domov v nemocnici. Dvojnásob těžké je to pro děti, které zůstanou na Vánoce samy bez rodičů. Jak takový vánoční čas v nemocnici ubíhá? Za odpovědí se vypravíme do Nemocnice TGM Hodonín.
Na dětském oddělení začíná příprava na Vánoce již dobou adventní. Pod vedením učitelek ZŠ a MŠ děti chystají nejdříve adventní věnce, pak vánoční výzdobu oddělení, přáníčka k Vánocům a nejrůznější malé dárky, z nichž mnohé si po propuštění odnášejí domů. Jsou postupně seznamovány s tradicí adventu, mikulášské nadílky i Vánoc. V letošním roce bude předvánoční období dětem zpestřeno návštěvou herce Jana Čenského spolu s vodní královnou Blankou.

Jak přežít ve zdraví Vánoce

VánoceVánoce jsou v ideálním případě svátky klidu, pohodové rodinné atmosféry a odpočinku. Ne vždy se ovšem vše podaří podle plánu, proto vám přinášíme několik rad, jak bezpečně ve zdraví přečkat vánoční svátky...

Nemocnici Milosrdných bratří trápí nedostatek instrumentářek

NMBBrněnskou Nemocnici Milosrdných bratří (NMB) trápí v poslední době akutní nedostatek instrumentářek pro centrální operační sály. „Nedostatek instrumentářek negativně ovlivňuje činnost operačních sálů a současně je tento personál výrazně přetížen,“ uvedl vedoucí lékař centrálních operačních sálů NMB MUDr. Václav Vraspír, Ph. D.
Operační programy na těchto čtyřech moderních operačních sálech je proto nutné opakovaně upravovat, aby mohly být provedeny všechny plánované výkony. Zatím se daří s pomocí všech, kteří se na provozu účastní optimalizovat chod sálů tak, aby nedocházelo k prodlužování čekacích lhůt na jednotlivé operace.

Rakušané se budou jezdit léčit do Znojma

Lineární urychlovač pro léčbu nádorových onemocněníV Nemocnici Znojmo byl 13. října zahájen provoz nového oddělení radiační onkologie a lineárního urychlovače pro léčbu nádorových onemocnění. Do realizace onkologického oddělení investoval Jihomoravský kraj 240 milionů korun. Lékařskou péči bude poskytovat nejen obyvatelům regionu, ale v budoucnu by se zde měli léčit i obyvatelé Dolního Rakouska.

Brněnští lékaři jsou světoví

Mezinárodní centrum klinického výzkumu BrnoFakultní nemocnice u svaté Anny otevře jako první na světě mezinárodní centrum pro lékařský výzkum. Bude se zabývat nejen výzkumem a vývojem nových lékařských metod, zároveň se stane také špičkovým pracovištěm na léčbu srdečních, cévních a nervových poruch. Tři budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu Brno (ICRC) vyrostou v samém centru města během dvou let. Základní kámen byl položen 7. října.

Strana 60 z 61