Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Brněnští lékaři jako první v ČR začali operovat pacienty s očními vadami 3D laserem

Brněnští lékaři jako první v ČR začali operovat pacienty s očními vadami 3D laserem

Visumax-250Brno, 14. září 2010 (MEDIAFAX) - Lékaři v Brně začali jako první v ČR operovat oční vady pomocí 3D laseru. Zákroky, díky kterým mohou lidé po několika minutách od operace odejít domů, provádějí specialisté na oční klinice Neovize v Židenicích, řekl ředitel tamní nemocnice Josef Hycl.

 

Převratnou operační techniku, při které není zapotřebí chirurgického nože ani celkové anestezie pacienta, uplatňují lékaři v Brně jako první v Česku. Podle Hycla mají za sebou dva týdny operací a první úspěšně vyléčené pacienty s krátkozrakostí a astigmatismem. Žádný z pacientů přitom nemusí být hospitalizován, zákroky na očích dělá lékařský tým výhradně ambulantně.

"Zásadní výhodou nové operační metody je zvýšený komfort pro pacienta, téměř absolutní přesnost, šetrnost a především bezpečnost zákroku," vypočítal Hycl, který 2. září provedl v Česku jako první operaci zmíněnou metodou.

Operace metodou Neoklasik 3D Elite je podle Hycla ve světě známá jen několik měsíců. "Náš tým se ji učil během prázdnin na klinice v Berlíně," poznamenal lékař. V celém světě podle něj existuje pouze 15 pracovišť, které podobný zákrok umožňují - většina z nich je v Anglii, Německu a Skandinávii.

Brněnská klinika Neovize v Židenicích je v současnosti jediným pracovištěm v tuzemsku, kde lze operaci očí nejmodernější světovou metodou podstoupit. Léčebný zákrok, který stojí na jednom oku 29 tisíc korun, podle Hycla lidem umožňuje prakticky okamžitý návrat k plnohodnotnému životu. "Léčíme během několika minut oční vady od půl až do deseti dioptrií," řekl ředitel oční kliniky.

Vlastní zákrok podle něj trvá třicet sekund a dovoluje lidem zkrátit pooperační rekonvalescenci z několika dní na pár hodin. "Již za několik minut po zákroku se pacienti mohou vrátit bez omezení k zrakové práci," dodal Hycl s tím, že brněnští lékaři dávají na operované oči doživotní záruku.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci