Umístění: Kultura Divadlo a film

Divadelní představení Lakomec pomůže dobré věci

lakomec 228Brno, 9. srpna 2016 - Dvě mimořádné instituce – Dvorní divadlo Hlohovec a Domov Betlém z Klobouk u Brna – spojily své síly.  Výsledkem bude  charitativní představení pro veřejnost přímo v areálu domova v Kloboukách, které se uskuteční ve středu 17. srpna. Hrát se bude Moliérův Lakomec.

Archeopark Pavlov zavede návštěvníky do doby lovců mamutů

Archeopark350Pavlov, 31. května 2016 - Přímo v místech, kde v období paleolitu žili naši předkové a v minulých desetiletích archeologové objevovali velké množství předmětů, stojí nově otevřený Archeopark Pavlov. Projekt, který Regionální operační program Jihovýchod podpořil částkou 63 milionů korun a Jihomoravský kraj přispěl více než 33 miliony korun, unikátním způsobem zpřístupňuje lokalitu, která patří mezi národní kulturní památky.

Brněnské planetárium má novou hvězdnou pohádku Ptačí ostrov

sova mesicBrno, 2. února 2016 - Čím drží svět pohromadě? Kde najdeme Ptačí ostrov? Má Měsíc skutečně tisíc tváří? Kam ukazuje Severní hvězda? Podaří se Tomášovi s Katkou napravit celou neplechu a zachránit kouzelnou říši za knihovnou? Na tyto ale i další otázky odpoví nejmenším divákům dobrodružný příběh Ptačí ostrov, který má v únoru premiéru v digitáriu Hvězdárny a planetária Brno.

DAS FILMFEST v Artu a Scale nabídne upíry, Vetřelce i Kafku

film upir na pohovce das filmfest brno 2015Brno, 26. října 2015 - Nejnovější snímek z dílny kultovního Fatiha Akina, Komisař Rex alias Tobias Moretti jako upír na terapii u Sigmunda Freuda, výprava do světa legendárního tvůrce Vetřelce či vizuálně působivé zpracování Kafkova Doupěte - festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si tento rok přichystal výběrové menu.

V Mikulově se uskuteční barokní divadelní festival

divadlo maska skraboskaMikulov, 29. července 2015 - Na přelomu července a srpna se bude v Mikulově konat třetí ročník festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera. Festival je letos tematicky zaměřen na život kočovných divadelních společností, pro které se rozvinutá dietrichsteinská a samozřejmě také blízká liechtensteinská dvorská kultura stala lákadlem minimálně od konce třicetileté války.

Každý den jeden film. Letní kino na Dvoře Městského divadla Brno otevřelo

vecernicek brno padesat letBrno, 30. června 2015 - Každý večer jiný zajímavý film. Právě tak to bude v průběhu prázdnin vypadat na Dvoře Městského divadla Brno. Již popáté zde totiž zahájilo činnost tradiční Letní kino, první film měli diváci možnost shlédnout 29. června.

Boskovický festival pro židovskou čtvrť slibuje nabitý program

boskovicky festival pro zidovskou ctvrtBoskovice, 30. června 2015 - Ve dnech 9.–12. července se v Boskovicích odehraje již 23. ročník festivalu Boskovice 2015 s podtitulem „pro židovskou čtvrť“. Už přes dvacet let se město na začátku léta mění v kulturní oázu, do které se sjíždějí tisíce lidí. Právě místo konání má zásadní podíl na neopakovatelné atmosféře festivalu.

Půl století Večerníčku. Ve Scale promítnou ty nejlepší díly

vecernicek brno padesat letBrno, 12. června 2015 - Večerníček v tomto roce slaví své padesáté narozeniny. Česká televize u této příležitosti připravila roadshow Večerníček na cestách, díky které se populární postavička v neděli 14. června, za doprovodu dalších pohádkových postav, podívá i do Brna. Připraveno je promítání oblíbených dílů zcela zdarma a doprovodný program.

Strana 5 z 25