Umístění: Kultura Divadlo a film

V Mikulově se uskuteční barokní divadelní festival

divadlo maska skraboskaMikulov, 29. července 2015 - Na přelomu července a srpna se bude v Mikulově konat třetí ročník festivalu barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera. Festival je letos tematicky zaměřen na život kočovných divadelních společností, pro které se rozvinutá dietrichsteinská a samozřejmě také blízká liechtensteinská dvorská kultura stala lákadlem minimálně od konce třicetileté války.

Každý den jeden film. Letní kino na Dvoře Městského divadla Brno otevřelo

vecernicek brno padesat letBrno, 30. června 2015 - Každý večer jiný zajímavý film. Právě tak to bude v průběhu prázdnin vypadat na Dvoře Městského divadla Brno. Již popáté zde totiž zahájilo činnost tradiční Letní kino, první film měli diváci možnost shlédnout 29. června.

Boskovický festival pro židovskou čtvrť slibuje nabitý program

boskovicky festival pro zidovskou ctvrtBoskovice, 30. června 2015 - Ve dnech 9.–12. července se v Boskovicích odehraje již 23. ročník festivalu Boskovice 2015 s podtitulem „pro židovskou čtvrť“. Už přes dvacet let se město na začátku léta mění v kulturní oázu, do které se sjíždějí tisíce lidí. Právě místo konání má zásadní podíl na neopakovatelné atmosféře festivalu.

Půl století Večerníčku. Ve Scale promítnou ty nejlepší díly

vecernicek brno padesat letBrno, 12. června 2015 - Večerníček v tomto roce slaví své padesáté narozeniny. Česká televize u této příležitosti připravila roadshow Večerníček na cestách, díky které se populární postavička v neděli 14. června, za doprovodu dalších pohádkových postav, podívá i do Brna. Připraveno je promítání oblíbených dílů zcela zdarma a doprovodný program.

Brno zakončí největší festival outdoorových filmů ve střední Evropě

expedicni kamera festival scala brnoBrno, 20. března 2015 - Kino Scala bude ve dnech 1. a 2. dubna vyhrazeno všem nadšencům expedičních a outdoorových filmů. I v letošním roce zde bude opět konat slavnostní ukončení festivalu Expediční kamera, který putuje po více než 200 městech v České republice a na Slovensku.

Filmový festival Jeden svět v Mikulově proti fámám a předsudkům

film-civky2 250Mikulov, 13. března 2015 - Narušit pohodlné nevědomí šířené českou společností je cílem 17. ročníku celorepublikového festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, letos s podtitulem „Praskněte své bubliny!“. V Mikulově se snímky o lidských právech promítají od 16. do 22. března v místním kině a město se do festivalového dění zapojí již pošesté.

Cesta do Čarokraje vede i podzemím Janáčkova divadla

carokraj janackovo divadlo v brne FOTO Irena VodakovaBrno, 13. února 2015 - Vydejte se na rodinnou operní expedici do zcela neuvěřitelného světa! Vypravte se do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemná zákoutí Janáčkova divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

Na dno zavede studenty nový autorský muzikál v Divadle na Orlí

Na dno jamu brno divadlo na orliBrno, 11. února 2015 - V autorské novince nazvané Na dno se při premiéře v pátek 13. února v Divadle na Orlí představí letošní absolventský ročník muzikálového herectví z Divadelní fakulty JAMU. Tvůrci muzikálu Na dno jsou libretista Pavel Drábek a skladatel Ondřej Kyas tedy přední tváře seskupení  Ensemble Opera Diversa.

Strana 5 z 24