Umístění: Kultura Divadlo a film

Filmový festival Jeden svět v Mikulově proti fámám a předsudkům

film-civky2 250Mikulov, 13. března 2015 - Narušit pohodlné nevědomí šířené českou společností je cílem 17. ročníku celorepublikového festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, letos s podtitulem „Praskněte své bubliny!“. V Mikulově se snímky o lidských právech promítají od 16. do 22. března v místním kině a město se do festivalového dění zapojí již pošesté.

Cesta do Čarokraje vede i podzemím Janáčkova divadla

carokraj janackovo divadlo v brne FOTO Irena VodakovaBrno, 13. února 2015 - Vydejte se na rodinnou operní expedici do zcela neuvěřitelného světa! Vypravte se do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemná zákoutí Janáčkova divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

Na dno zavede studenty nový autorský muzikál v Divadle na Orlí

Na dno jamu brno divadlo na orliBrno, 11. února 2015 - V autorské novince nazvané Na dno se při premiéře v pátek 13. února v Divadle na Orlí představí letošní absolventský ročník muzikálového herectví z Divadelní fakulty JAMU. Tvůrci muzikálu Na dno jsou libretista Pavel Drábek a skladatel Ondřej Kyas tedy přední tváře seskupení  Ensemble Opera Diversa.

V Divadle Bolka Polívky se odehraje festival Kašparova polívka

divadlo kasparova polivkaBrno, 5. února 2015 - Členové divadelního spolku Kašpar zamíří do Brna, aby tamním divákům počtvrté uvařili mimořádně vydatnou dávku Kašparovy polívky. Podávat se bude po tři dny od 6. do 8. 2. kde jinde než v Divadle Bolka Polívky a každý si v ní může najít kousek podle svého gusta.

Vraždící monstrum zazpívá poprvé česky v Divadle na Orlí

divadlo na orli jamu vrazdici holicBrno, 12. prosince 2014 - Vůbec poprvé zazpívá česky Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street ve stejnojmenném muzikálu. Stane se tak při premiéře díla skladatele a textaře Stephena Sondheima a libretisty Hugha Wheelera v brněnském Divadle na Orlí. Muzikálovou novinku uvede Hudebně-dramatická laboratoř JAMU poprvé v pátek 12. prosince v 19 hodin.

Neslyšící herečky nabídnou v inscenaci Časoprostor i své vizuální básně

jamu marta neslysiciBrno, 27. listopadu 2014 - Ojedinělý zážitek slibuje premiéra inscenace Časoprostor, kterou uvede 30. listopadu brněnské Studio Marta. Poslední listopadový den se tak na scéně Divadelní fakulty JAMU odehraje pozoruhodný autorský projekt oboru Výchovná dramatika pro Neslyšící.

Festival Přes čáru v Divadle Bolka Polívky přinese nekompromisní humor

klaun sasekBrno, 13. listopadu 2014 - Od 13. do 15. listopadu proběhne v Divadle Bolka Polívky první ročník festivalu Přes čáru. Divákům nabídne v několika krátkých představeních různé umělecké přístupy k žánru klaunerie. Festival Přes čáru je velmi volně inspirován odkazem společensky satirického a kritického humoru Jiřího Voskovce a Jana Wericha ze záznamů forbín, a je základem nové platformy pro rozvoj klaunerie jako svébytného žánru současnosti.

V Kině Art odstartuje festival argentinského filmu

argentinska vlajkaBrno, 30. října 2014 - V termínu od 1. do 4. listopadu se koná v brněnském Kině Art druhý ročník festivalu CINE ARGENTINO - Festival Argentinského filmu. Festival představí sedm snímků úspěšné argentinské kinematografie. Spolupořádá jej Velvyslanectví Argentinské republiky, Kino Art (Turistické informační centrum města Brna) a Kino Lucerna (Lucerna-Barrandov).

Strana 6 z 25