Umístění: Kultura Divadlo a film

Romeo a Julie na nádvoří zámku ve Slavkově ukončí letní prázdniny

Romeo-a-julie-zamek-slavkov-u-brnaSlavkov u Brna, 10. července 2013 - Na závěr prázdnin si Zámek Slavkov – Austerlitz připravil opravdový kulturní bonbónek v podobě divadelního představení v podání herců Maheny činohry Národního divadla Brno – Romeo a Julie.

Boskovický Festival pro židovskou čtvrť opět obohatí filmové projekce

panorama kino boskoviceBoskovice/Brno, 25. června 2013 – Součástí boskovického Festivalu pro židovskou čtvrť bude i letos filmový program a návštěvníci se opět mají na co těšit. K shlédnutí budou připraveny vítězové Ceny Pavla Kouteckého, profilové snímky Juraje Jakubiska, Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland a další celovečerní a dokumentární filmy. Projekce v kině Panorama potrvají od 11. do 14. července. O programu za pořadatele informovala Petra Černá.

VLASY jako terapie – muzikálová show ve Slavkově u Brna

publikum-koncert-krystof-turekSlavkov u Brna, 13. června 2013 - „VLASY jako terapie“ je název muzikálového představení z repertoáru Městského divadla v Brně, které budete mít možnost zhlédnout v sobotu 15. června v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Představení začíná o půl deváté večer.

Babovřesky 2 se začnou natáčet už za pár dní. Co vás čeká a nemine?

film-civky2 25015. května 2013 (MEDIAFAX) - Do roka a do dne… Tak zněl po premiéře slib režiséra Zdeňka Trošky – pokud bude komedie Babovřesky, aneb z dopisu venkovské drbny úspěšná a divákům se bude líbit, sejdeme se na dvojce.

Hrdinové komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky váží 654 kilo!

herci-jedliciBrno/Praha, 9. dubna 2013 – Více než šest metráků váží hlavní herecký „pětilístek“ nové české filmové komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky, která vstupuje do kin již 2. května. A přestože ve svých rolích měli herci hubnout, během natáčení naopak ještě něco přibrali. „Většina filmu se natáčela v hotelu Studánka, kde nám kuchaři vyvářeli takové lahůdky, že prostě nešlo odolat. Navíc jsme ve svých rolích měli scény, kdy jsme museli jíst, a jak už to tak bývá, každý záběr se opakuje několikrát… No a po dvou týdnech natáčení jsme najednou zjistili, že místo hubnutí přibíráme,“ vzpomíná na natáčení představitel jedné z rolí a režisér Tomáš Magnusek.

Veronika Zaňková složila hudbu k filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky

veronika-zankova-sto-kilo-laskyBrno/Praha, 29. března 2013 – Autory hudby k nové filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky je manželská dvojice Veronika Zaňková a Lukáš Černý. Pro film už muziku skládali, ale komediální žánr zkusili poprvé. Nová česká filmová komedie vstoupí do kin 2. května 2013.

Mikulov bude opět součástí filmového festivalu Jeden svět

filmari-2bobuleMikulov, 6. března 2013 - Mikulov letos počtvrté v rámci 15. ročníku celorepublikového filmového festivalu Jeden svět 2013 promítne v místním kině snímky o lidských právech. Provokativním podtitulem Bojíte se snášet? chce jeho organizátor, Člověk v tísni, o.p.s., otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci. Pro mikulovské diváky je od 22. do 24. března připraveno šest dokumentů, které upozorňují na nebezpečné tendence nesnášenlivosti v multikulturní společnosti.

Babovřesky hlásí rekord v návštěvnosti. Vidělo je 140 tisíc diváků

babovresky-film18. února 2013 (MEDIAFAX) - Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků. Babovřesky se tak staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu.

Strana 9 z 24