Umístění: Kultura Divadlo a film

Díky digitalizaci zvýšilo mikulovské kino počet návštěvníků

kino-divaci-v-hledistiMikulov, 11. února 2014 - Digitalizace kina zvýšila návštěvnost filmových představení. Za minulý rok navštívilo mikulovské kino více než 7 000 diváků, kteří měli možnost zhlédnout přes 150 českých i zahraničních filmových snímků. Na přelomu let 2012 a 2013 bylo mikulovské kino kompletně digitalizováno a vybaveno systémem 2D a 3D v celkové hodnotě zhruba tři miliony tři sta tisíc korun. Celý projekt realizovalo Město Mikulov a finančně jej podpořil Státního fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

ČT Brno začala natáčet tuzemskou verzi legendárního seriálu Kancl

ct brno nataceni kancl serialBrno, 23. ledna 2014 - Ve čtvrtek 23. ledna padla první klapka české verze kultovního britského seriálu scenáristů Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta The Office. Pořad s názvem Kancl natáčí brněnské studio České televize v režii Milana Šteindlera. Fiktivní dokument popisuje kancelářský život ve firmě Papír a Print. V seriálu hrají Václav Kopta, Sára Venclovská, Michal Dalecký, Radim Novák, Pavla Vitázková a další.

Donutil vystoupí na one man show Cestou necestou v Mikulově

publikum smichMikulov, 17. ledna 2014 - Na humorné vyprávění a zpěv oblíbeného herce se můžete těšit v rámci jeho one man show Cestou necestou, se kterou vystoupí 3. března v Městském kině Mikulov.

Boleradické divadlo už má program na nadcházející sezónu

divadlo-boleradiceBoleradice, 7. srpna 2013 - Divadelní spolek bratří Mrštíků má již připravený program na nadcházející sezónu. “Letos začínáme netradičně už na konci prázdnin s malým divadelním festivalem Letní hraní," prozrazuje Iva Kahounová, která dramaturgii divadla v Boleradicích již léta připravuje.

Romeo a Julie na nádvoří zámku ve Slavkově ukončí letní prázdniny

Romeo-a-julie-zamek-slavkov-u-brnaSlavkov u Brna, 10. července 2013 - Na závěr prázdnin si Zámek Slavkov – Austerlitz připravil opravdový kulturní bonbónek v podobě divadelního představení v podání herců Maheny činohry Národního divadla Brno – Romeo a Julie.

Boskovický Festival pro židovskou čtvrť opět obohatí filmové projekce

panorama kino boskoviceBoskovice/Brno, 25. června 2013 – Součástí boskovického Festivalu pro židovskou čtvrť bude i letos filmový program a návštěvníci se opět mají na co těšit. K shlédnutí budou připraveny vítězové Ceny Pavla Kouteckého, profilové snímky Juraje Jakubiska, Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland a další celovečerní a dokumentární filmy. Projekce v kině Panorama potrvají od 11. do 14. července. O programu za pořadatele informovala Petra Černá.

VLASY jako terapie – muzikálová show ve Slavkově u Brna

publikum-koncert-krystof-turekSlavkov u Brna, 13. června 2013 - „VLASY jako terapie“ je název muzikálového představení z repertoáru Městského divadla v Brně, které budete mít možnost zhlédnout v sobotu 15. června v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Představení začíná o půl deváté večer.

Babovřesky 2 se začnou natáčet už za pár dní. Co vás čeká a nemine?

film-civky2 25015. května 2013 (MEDIAFAX) - Do roka a do dne… Tak zněl po premiéře slib režiséra Zdeňka Trošky – pokud bude komedie Babovřesky, aneb z dopisu venkovské drbny úspěšná a divákům se bude líbit, sejdeme se na dvojce.

Strana 9 z 25