Umístění: Kultura Divadlo a film

Slavnostní představení k digitalizaci kina JAS ve Slavkově u Brna

kino-jas-slavkov-u-brnaSlavkov u Brna, 13. října 2012 - Zámek Slavkov-Austerlitz zve všechny zájemce v neděli 14. října 2012 do slavkovského Kina Jas. Od 16.00 hod. si návštěvníci budou moci prohlédnout prostory kina v rámci dne otevřených dveří.

Explicitní násilí a sex v dramatu Bastardi III šokuje rodiče teenagerů

bastardi-3-foto-nasiliPraha/Brno, 10. září 2012 - Na jedné straně pohoršení rodičů, na druhé spokojenost teenagerů. Míra zobrazeného násilí a sexuálně zabarvených scén rozdělila první diváky zkušebních projekcí závěrečného dílu trilogie Bastardi.

Festival Znojemský hrozen představí pořady o gastronomii

gastronomie_znojemsky_hrozenZnojmo, 3. září 2012 – Znojmo letos opět přivítá Mezinárodní festival televizní a rozhlasové tvorby zaměřený na gastronomii Znojemský hrozen. Čtrnáctý ročník festivalu představující tematické pořady a práci špiček v oboru se uskuteční od 24. do 26. září. Organizátoři letos vsadili také na bohatý doprovodný program, do kterého nově zařadili i tzv. gastroshow.

Pověsti Ilony Salajkové budou brzy ve filmu

film-civky2_250Mikulov, 24. srpna 2012 - Kniha pověstí z kraje pod Pálavou a blízkého Weinvirtelu z pera Ilony Salajkové se již brzy dočká své filmové podoby. Natáčení pohádky se ujal kameraman Petr Florián.

Proběhla digitalizace slavkovského Kina Jas

slavkov-u-brna-kino-jas-digitalizaceSlavov u Brna, 24. srpna 2012 - S postupujícím rozvojem technologií se tyto stále více uplatňují i v oblastech, kde dosud převládaly stávající kvalitní klasické technologie, a postupně je tak vytlačují.

Slavkovský zámek zve na letní filmový festival v zámeckém parku

film-civky2_250Slavkov u Brna, 3. srpna 2012 - Slavkovský zámek ve spolupráci se zlínským Kinoservisem zve na Letní filmový festival Slavkov 2012, který se koná od 3. do 10. srpna v zámeckém parku ve Slavkově u Brna.

Divadelníci se sešli v Bohuslavicích na festivalu Mezi smrky

festival_mezi_smrky2012-250Bohuslavice, 19. června 2012 - Víkend v Art mlýně v Bohuslavicích patřil divadelníkům, kteří sem už v loňském roce přesunuli z městského parku v Kyjově festival Mezi smrky. Zajímavé prostory otevřely nové možnosti, jak připravit poutavý program, letos převážně plný hudby. Návštěvníci si mohli vybrat během dvoudenního festivalu, zda  dají přednost hudbě, divadlu, výtvarnému umění nebo filmu.

Návrat višňovského ochotnického divadla

ochotnici-visnovaVišňové, 14. května 2012 - Návrat višňovského ochotnického divadla po téměř 25 letech byl slavnostně zahájen v sobotu 28. dubna novou režisérkou paní Marií Machovou, spolu se starostem Vladimírem Korkem a místostarostou Pavlem Havelkem. Představili se divadelní hrou autora Jaroslava Seidla Pro Madlenku.

Strana 10 z 23