Umístění: Kultura Divadlo a film

Hrdinové komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky váží 654 kilo!

herci-jedliciBrno/Praha, 9. dubna 2013 – Více než šest metráků váží hlavní herecký „pětilístek“ nové české filmové komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky, která vstupuje do kin již 2. května. A přestože ve svých rolích měli herci hubnout, během natáčení naopak ještě něco přibrali. „Většina filmu se natáčela v hotelu Studánka, kde nám kuchaři vyvářeli takové lahůdky, že prostě nešlo odolat. Navíc jsme ve svých rolích měli scény, kdy jsme museli jíst, a jak už to tak bývá, každý záběr se opakuje několikrát… No a po dvou týdnech natáčení jsme najednou zjistili, že místo hubnutí přibíráme,“ vzpomíná na natáčení představitel jedné z rolí a režisér Tomáš Magnusek.

Veronika Zaňková složila hudbu k filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky

veronika-zankova-sto-kilo-laskyBrno/Praha, 29. března 2013 – Autory hudby k nové filmové komedii Jedlíci aneb Sto kilo lásky je manželská dvojice Veronika Zaňková a Lukáš Černý. Pro film už muziku skládali, ale komediální žánr zkusili poprvé. Nová česká filmová komedie vstoupí do kin 2. května 2013.

Mikulov bude opět součástí filmového festivalu Jeden svět

filmari-2bobuleMikulov, 6. března 2013 - Mikulov letos počtvrté v rámci 15. ročníku celorepublikového filmového festivalu Jeden svět 2013 promítne v místním kině snímky o lidských právech. Provokativním podtitulem Bojíte se snášet? chce jeho organizátor, Člověk v tísni, o.p.s., otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci. Pro mikulovské diváky je od 22. do 24. března připraveno šest dokumentů, které upozorňují na nebezpečné tendence nesnášenlivosti v multikulturní společnosti.

Babovřesky hlásí rekord v návštěvnosti. Vidělo je 140 tisíc diváků

babovresky-film18. února 2013 (MEDIAFAX) - Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků. Babovřesky se tak staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu.

Pověsti pod Pálavou se dočkaly filmového zpracování

povesti_pod_palavou_dvdMikulov, 17. prosince 2012 – Prvního filmového zpracování se dočkaly moravské pověsti a pohádky z knížky Ilony Salajkové Tajemné pověsti pod Pálavou. Šest příběhů obestřených tajemstvím nyní diváci najdou na DVD, které bylo 13. prosince slavnostně pokřtěno v prostorách mikulovského Kinoklubu.

Dokument Nahodilá armáda připomene historii československých legií

nahodila_armada_hodoninHodonín, 6. prosince 2012 – Masarykovo muzeum připravilo na pondělí 10. prosince promítání amerického dokumentárního filmu Nahodilá armáda. To se uskuteční od 14.00 v hodonínském sále Evropa a diváky zavede do období 1. světové války a vzniku našich zahraničních legií, které se později svým dílem zasloužily o vznik samostatného Československa.

Vláda znovu přerušila jednání o financování státní podpory kinematografie a filmového průmyslu

film-civky2_250Praha, 21. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Ministři na svém středečním jednání přerušili projednávání návrhu o podpoře ze státního rozpočtu pro kinematografii a filmový průmysl. Kabinet řeší problém finančních prostředků, řekl premiér Petr Nečas (ODS).

Mikulovské kino se dočká digitalizace, premiéry nově nabídne do týdne od zahájení distribuce

kino-divaci-v-hledistiMikulov, 16. listopadu 2012 - Zlepšení kvality obrazu a zvuku se již brzy dočkají návštěvníci mikulovského kina. „V říjnu proběhlo výběrové řízení na realizátora digitalizace, ve kterém zvítězila společnost VDI META z Ostravy,“ uvedla Marcela Hrbková z odboru rozvoje a živnostenského podnikání.

Strana 10 z 25