Umístění: Kultura Divadlo a film

Pověsti pod Pálavou se dočkaly filmového zpracování

povesti_pod_palavou_dvdMikulov, 17. prosince 2012 – Prvního filmového zpracování se dočkaly moravské pověsti a pohádky z knížky Ilony Salajkové Tajemné pověsti pod Pálavou. Šest příběhů obestřených tajemstvím nyní diváci najdou na DVD, které bylo 13. prosince slavnostně pokřtěno v prostorách mikulovského Kinoklubu.

Dokument Nahodilá armáda připomene historii československých legií

nahodila_armada_hodoninHodonín, 6. prosince 2012 – Masarykovo muzeum připravilo na pondělí 10. prosince promítání amerického dokumentárního filmu Nahodilá armáda. To se uskuteční od 14.00 v hodonínském sále Evropa a diváky zavede do období 1. světové války a vzniku našich zahraničních legií, které se později svým dílem zasloužily o vznik samostatného Československa.

Vláda znovu přerušila jednání o financování státní podpory kinematografie a filmového průmyslu

film-civky2_250Praha, 21. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Ministři na svém středečním jednání přerušili projednávání návrhu o podpoře ze státního rozpočtu pro kinematografii a filmový průmysl. Kabinet řeší problém finančních prostředků, řekl premiér Petr Nečas (ODS).

Mikulovské kino se dočká digitalizace, premiéry nově nabídne do týdne od zahájení distribuce

kino-divaci-v-hledistiMikulov, 16. listopadu 2012 - Zlepšení kvality obrazu a zvuku se již brzy dočkají návštěvníci mikulovského kina. „V říjnu proběhlo výběrové řízení na realizátora digitalizace, ve kterém zvítězila společnost VDI META z Ostravy,“ uvedla Marcela Hrbková z odboru rozvoje a živnostenského podnikání.

Hlavním tématem semináře ruských filmů v Hodoníně bude spisovatel Puškin a car Petr I.

filmari-2bobuleHodonín, 6. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 15 filmových projekcí nabídne od pátku 19. ročník semináře ruských filmů, který se z Veselí nad Moravou přesunul letos do Hodonína. Hlavními tématy bude spisovatel Alexandr Sergejevič Puškin a ruský car Petr I. Veliký, sdělila mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Vláda odložila návrh financování státní podpory kinematografie a filmového průmyslu

film-civky2_250Praha, 24. října 2012 (MEDIAFAX) - Kabinet Petra Nečase (ODS) na svém středečním jednání o měsíc odložil projednávání podpory ze státního rozpočtu pro kinematografii a filmový průmysl. Po schůzi vlády to uvedla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM).

Slavnostní představení k digitalizaci kina JAS ve Slavkově u Brna

kino-jas-slavkov-u-brnaSlavkov u Brna, 13. října 2012 - Zámek Slavkov-Austerlitz zve všechny zájemce v neděli 14. října 2012 do slavkovského Kina Jas. Od 16.00 hod. si návštěvníci budou moci prohlédnout prostory kina v rámci dne otevřených dveří.

Explicitní násilí a sex v dramatu Bastardi III šokuje rodiče teenagerů

bastardi-3-foto-nasiliPraha/Brno, 10. září 2012 - Na jedné straně pohoršení rodičů, na druhé spokojenost teenagerů. Míra zobrazeného násilí a sexuálně zabarvených scén rozdělila první diváky zkušebních projekcí závěrečného dílu trilogie Bastardi.

Strana 10 z 24